REKLAMA

Rządowy program mieszkaniowy nie podoba się samorządom

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 sierpnia 2016 14:14
Rządowy program mieszkaniowy nie podoba się samorządom Program Mieszkanie plus ma pomóc Polakom w nabyciu własnych lokali. Zdaniem samorządowców może jednak przysporzyć sporych problemów (fot.pixabay)

• Rząd szykuje nowy program - Mieszkanie plus.
• Według samorządowców wiele tanich rządowych lokali powstanie na odludziu.
• Ktoś będzie musiał tam wybudować żłobki czy doprowadzić komunikację miejską - żalą się na łamach Dziennika.pl samorządowcy.

Program Mieszkanie plus ma pomóc Polakom w nabyciu własnych lokali. Zdaniem samorządowców może jednak przysporzyć sporych problemów. Chodzi przede wszystkim o lokalizację mieszkań. Nie ma na nie miejsca w centrach miast, będą więc musiały powstawać na obrzeżach.

Czytaj też: Powstanie klinika "Budzik" dla dorosłych

"Lokalne władze martwi to, w jaki sposób rząd chce wykorzystać tereny należące do Skarbu Państwa. A tych w ramach wstępnej kwerendy znaleziono 8740 ha, z czego najwięcej (niemal 3 tys. ha) w Wielkopolsce. Główna obawa to dalsze niekontrolowane rozlewanie się miast" - pisze Dziennik.pl.

Jak donosi portal, samorządy boją się sytuacji, w której rząd zacznie stawiać osiedla na swoich terenach, z dala od centrum. - Potem mieszkańcy z tych odludzi zaczną wychodzić do nas z żądaniami: wybudujcie nam żłobek, a to przedszkole, a to dociągnijcie komunikację miejską. Pytanie, skąd mamy na to wziąć pieniądze - mówi Dziennikowi.pl jeden z samorządowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA