REKLAMA

Rządowy program uniósł Biedronkę

  • Autor: PAP/JS
  • 29 lipca 2016 07:57
Rządowy program uniósł  Biedronkę Przychody Biedronki, największej sieci spożywczej w Polsce, w pierwszym półroczu 2016 r. wzrosły o 9,8 proc. (fot. shutterstock.com)

• Przychody Biedronki, największej sieci spożywczej w Polsce, w pierwszym półroczu 2016 r. wzrosły o 9,8 proc.
• Drugi kwartał, gdy do polskich domów zaczęły napływać pieniądze z 500+, wypadł dla dyskontowego giganta wręcz świetnie– pisze "Puls Biznesu".

"Kontrolowana przez portugalskie Jeronimo Martins Biedronka była w stanie dobrze wykorzystać sytuację, w której zwiększył się rozporządzalny dochód Polaków. Osiągnęła znaczny wzrost sprzedaży, który jeszcze przyspieszył w drugim kwartale" - czytamy w artykule.

Sprzedaż LFL (czyli na tej samej powierzchni, co rok wcześniej) skoczyła o 9,9 proc. - zaznacza "Puls Biznesu". Uwzględniając otwarcia nowych sklepów, widzimy, że wzrost był dwucyfrowy o 10,2 proc. - dodaje.

Czytaj też: Anna Zalewska może spać spokojnie. Nikt nie chce umierać za gimnazja

- 500+ wpływa na wyższą konsumpcję, choć nie sądzę by to sprzedaż żywności była największym beneficjentem tego zjawiska - powiedziała przedstawicielka sieci Ana Luisa Virginia podczas niedawnej konferencji z analitykami.

- Biedronka była dobrze przygotowana do tego, aby wykorzystać efekt programu i spodziewamy się jego pozytywnego wpływu na wyniki w kolejnych kwartałach - oceniła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA