REKLAMA

Rzecznik rządu: nie ma podstaw do obniżenia ratingu

  • Autor: bad
  • 13 maja 2016 14:15
Rzecznik rządu: nie ma podstaw do obniżenia ratingu - Polska gospodarka rozwija się dynamicznie - uważa Rafał Bochenek. Na zdjęciu po prawej. (Fot. premier.gov.pl)

• - Nie ma gospodarczych przesłanek dla obniżenia ratingu Polski – powiedział w Sejmie rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Agencja ratingowa Moody’s ma w piątek (13 maja) zaprezentować ocenę wiarygodności kredytowej Polski.

Rafał Bochenek zwraca uwagę, że polska gospodarka rozwija się dynamicznie, kraj jest na ścieżce wzrostu, o czym świadczy m.in. ostatnia opinia Komisji Europejskiej.

- Mam nadzieję, że ten dokument, ta klaryfikacja gospodarcza Polski będzie oparta o twarde czynniki i aspekty makroekonomiczne, które dotyczą naszego kraju. Wszyscy doskonale wiemy, że Polska jest stabilnie, dobrze rozwijającym się krajem – mówi.

- W naszym kraju inwestuje wiele zagranicznych firm, czego przykładem jest Mercedes, który zlokalizuje swą fabrykę na południu Polski - dodaje.

Rzecznik rządupodkreśla, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce spadało bezrobocie, a wzrost gospodarczy był najwyższy. Mamy bezrobocie poniżej 10 proc., są prognozy Komisji Europejskiej, że wzrost gospodarczy w naszym kraju wyniesie ok. 3,7 proc.

- Naprawdę, wszelkie przesłanki ekonomiczne wskazują, że Polska jest stabilnym ekonomicznie państwem – podkreśla Rafał Bochenek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA