REKLAMA

Są nowe obligacje finansowe. Walutą sprzedaży jest chiński juan

  • Autor: PAP/GP
  • 25 sierpnia 2016 13:27
Są nowe obligacje finansowe. Walutą sprzedaży jest chiński juan - Obligacje uplasowano wśród chińskich inwestorów instytucjonalnych - informuje resort ministra Szałamachy. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

W czwartek (25 sierpnia) dokonana została wycena 3-letnich obligacji Skarbu Państwa nominowanych w juanach chińskich, tzw. obligacje Panda, o wartości nominalnej 3 mld juanów i terminie zapadalności 26 sierpnia 2019 r. - poinformował resort finansów w komunikacie.

Resort podał, że rentowność obligacji wyniosła 3,4 proc. w skali roku. Transakcja zostanie rozliczona 26 sierpnia br.

"Jednocześnie zawarta została zabezpieczająca transakcja swapowa, w której dokonano wymiany pozyskanych środków na euro oraz zabezpieczono przyszłe przepływy związane z obsługą i wykupem obligacji. Ostateczna rentowność emisji po przeswapowaniu na euro ukształtowała się na ujemnym poziomie -0,173 proc. w skali roku" - napisano.

MF podał, że emisja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem inwestorów, a popyt przekroczył dwukrotnie kwotę wyemitowanych obligacji.

Oceń ministra finansów

"Obligacje uplasowano wśród chińskich inwestorów instytucjonalnych. W gronie nabywców znaleźli się głównie inwestorzy, z którymi przedstawiciele Ministerstwa spotkali się podczas roadshow w maju br." - napisano.

Resort podał w komunikacie, że emisję przeprowadzono na chińskim wewnętrznym rynku międzybankowym na podstawie programu emisyjnego zarejestrowanego przez NAFMII (National Association of Financial Market Institutional Investors). Funkcję kierownika konsorcjum emisyjnego pełniły banki Bank of China i HSBC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA