REKLAMA

Są założenia do projektu ustawy o wolnych niedzielach

  • dlahandlu.pl
  • Autor: DlaHandlu.pl
  • 08 marca 2016 13:26
Są założenia do projektu ustawy o wolnych niedzielach Z zakazu wyłączono 12 przypadków. fot. shutterstock

Krajowa Sekcja Pracowników Handlu NSZZ Solidarność przedstawiła założenia do projektu ustawy o wolnych niedzielach. Tak, jak zapowiadano pod uwagę brane są dwa rozwiązania - ustawa i zmiany w Kodeksie Pracy.

Z zakazu wyłączono 12 przypadków m.in. pracę w placówkach handlowych i podmiotach działających na rzecz handlu nieprzekraczających 50 mkw., gdzie czynności sprzedażowe wykonywane są wyłącznie przez właściciela.

W pierwszym wariancie dotyczącym ustawy o pracy w niedziele, projekt wprowadza definicję placówki handlowej oraz podmiotów działających na rzecz handlu tj.centrum logistycznego, centrum dystrybucyjnego, terminalu przeładunkowego, centrum magazynowego oraz definicję czynności sprzedażowych.

W projekcie czytamy, że zakaz zatrudniania w niedziele w podmiotach działających na rzecz handlu dotyczy zarówno podmiotów prowadzących działalność operacyjną na terenie Polski, jak i świadczących usługi na rzecz handlu poza jej granicami.

Projekt zakłada, że praca w niedziele i święta oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę jest niedozwolona. Mowa tu o zatrudnieniu pracowniczym regulowanym przepisami Kodeksu Pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA