REKLAMA

Sasin: Poprawki do budżetu m.in. ws programu "Za życiem" - do 28 listopada

  • Autor: PAP/JS
  • 09 listopada 2016 16:28
Sasin: Poprawki do budżetu m.in. ws programu "Za życiem" - do 28 listopada Przewodniczący sejmowej komisji finansów Jacek Sasin (fot.jacek-sasin.pl)

Projekt ustawy budżetowej na przyszły rok będzie opiniowany przez sejmową komisję finansów 1 grudnia, a do 28 listopada zgłoszone zostaną do niego poprawki, w tym ws. rządowego projektu "Za życiem" - poinformował szef komisji finansów Jacek Sasin (PiS).

Przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych pytany, kiedy można spodziewać się poprawki do projektu budżetu na 2017 r. przewidującej finansowanie programu "Za życiem", powiedział, że będzie ona na pewno w listopadzie.

"Projekt budżetu będzie opiniowany przez komisję 1 grudnia. Również została określona data, do której mają wpłynąć poprawki, to jest 28 listopada. Czyli do tego momentu wszystkie poprawki zostaną zgłoszone do budżetu, następnie zaopiniowane przez komisję finansów publicznych. Na pewno taka poprawka (ws. programu "Za życiem" -red) w listopadzie będzie" - powiedział.

Sasin pytany, jakie finansowanie zostanie zapisane w poprawce powiedział, że to rząd określi koszty programu. "Według mojej wiedzy ma być to autopoprawka rządowa. Rząd w tej chwili w związku z tym, że pojawił się nowy program, że została przyjęta stosowna ustawa, określi koszty i odpowiednią poprawkę zaproponuje do budżetu" - dodał.

Jak przewidziano w ocenie skutków regulacji uchwalonej w ubiegłym tygodniu ustawy, w której mowa jest o przygotowaniu programu "Za życiem", jego koszt ma sięgać ponad 300 mln zł rocznie.

Ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" w ubiegły piątek uchwalił Sejm, Senat nie wprowadził do niej poprawek; teraz ustawa czeka na podpis prezydenta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA