REKLAMA

Schetyna chce przyjęcia euro

  • Autor: PAP (JP)
  • 24 lutego 2018 15:25
Schetyna chce przyjęcia euro Platforma zaproponuje scenariusz przyjęcia przez Polskę euro. Fot. Pixabay

Zaproponujemy scenariusz przyjęcia przez Polskę euro – zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna. Wspólna waluta ma być ważnym narzędziem do realizacji polskich interesów i zapewnienia dobrobytu Polakom.

- Jedną z kluczowych debat, które chcemy w tych kilkunastu najbliższych miesiącach przeprowadzić, to będzie debata o stosunku Polski do wprowadzenia euro. Wszyscy widzimy, że strefa unii walutowej dynamicznie się odbudowuje, zwłaszcza po wyjściu Brytyjczyków to ona stanie się prawdziwym rdzeniem Unii Europejskiej, a krajom spoza strefy przypadnie co najwyżej rola peryferyjna - mówił Schetyna podczas sobotniej (24 lutego) Rady Krajowej.

Podkreślił, że Polska powinna być właśnie w rdzeniu UE.

Dla nas euro to nie jest ideologiczny fetysz, którego należy się bezwarunkowo bać, albo który trzeba bezwarunkowo wielbić. Wspólna europejska waluta to dla nas kolejne ważne narzędzie, które należy wykorzystać do realizacji naszych interesów, do wzmocnienia siły i pozycji Polski, do budowania dobrobytu Polaków - przekonywał.

Dodał, że podjęcie ewentualnej decyzji w tej sprawie pozwoliłoby "skutecznie bronić polskich interesów w negocjacjach budżetowych, w walce o dostęp do europejskich rynków", a także zapewniłoby naszemu krajowi "powrót do grona państw decydujących o przyszłym kształcie wspólnoty".

Zapowiedział, że Platforma zaproponuje scenariusz przyjęcia przez Polskę euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • eurolotek 2018-02-25 23:15:55
    Wprowadzenie euro, to dalsza kolonizacja Polski. Przekonała się o tym Grecja i inne kraje, które teraz plują sobie w brodę. Schetyna, ogłaszając takie głupie "pomysły", chce podzielić Polaków i wywołać awanturę, która w jego myślach pozwoli na obalenie obecnego Rządu. Anglicy dobrze wiedzieli, czym się może skończyć wprowadzenie euro w całej Europie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA