REKLAMA

Sejm: Krytyka skasowała pomysł podwyżek. Sprawdzono, ile teraz zarabiają posłowie

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl
  • 28 lipca 2016 13:19
Sejm: Krytyka skasowała pomysł podwyżek. Sprawdzono, ile teraz zarabiają posłowie Dietę otrzymują tylko parlamentarzyści zawodowi, to znaczy tacy, którzy nie wykonują aktualnie innych czynności zawodowych. (fot.: Krzysztof Belczyński/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

● W nowym projekcie PiS zrezygnowano z podwyższania wynagrodzeń parlamentarzystom.
● Ile zatem zarabiają rządzący oraz urzędnicy państwowi?

Wynagrodzenie posłów i senatorów składa się z kilku elementów. Pierwszym elementem ich zarobków jest wynagrodzenie podstawowe, które równa się sumie wynagrodzenia podstawowego i dodatku funkcyjnego podsekretarza stanu i wynosi 9 892,3 zł brutto. Do tego dochodzi dieta poselska, którą można wykorzystać na koszty związane z wykonywaniem zawodu, wynosząca 25 proc. wynagrodzenia, tj. 2 473,08 zł.

Dietę otrzymują tylko parlamentarzyści zawodowi, to znaczy tacy, którzy nie wykonują aktualnie innych czynności zawodowych. Posłowie mogą zrezygnować z diety na rzecz umowy o pracę, bądź prowadzenia działalności gospodarczej. Parlamentarzyści otrzymują również 12 150 zł miesięcznie na prowadzenie biura poselskiego.

Więcej przeczytasz i zobaczysz na stronach portalu PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA