REKLAMA

Sejm za przywróceniem kar za wycinanie drzew na terenach zabytkowych

  • Autor: PAP/JS
  • 24 listopada 2017 16:16
Sejm za przywróceniem kar za wycinanie drzew na terenach zabytkowych Autorzy projektu wskazywali, że konieczność zmiany prawa wynika z powstałej luki prawej, przez którą de facto nie można było nałożyć kar za wycinkę drzew i krzewów na terenach zabytkowych (fot. pixabay.com)

Wycinka drzew i krzewów na terenach wpisanych do rejestru zabytków będzie możliwa jedynie po zgodzie wojewódzkiego konserwatora zabytków - stanowi uchwalona  przez Sejm nowela ustawy o ochronie przyrody. Oznacza to również przywrócenie kar za wycinkę bez stosownych zgód.

Za uchwalaniem ustawy wraz z poprawką głosowało 432, nikt nie był przeciwny, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Poselski projekt ustawy (autorstwa PiS) o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami zakłada, że usunięcie drzew bądź krzewów z terenu nieruchomości lub jej części wpisanej do rejestru zabytków będzie możliwe jedynie po zgodzie wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Autorzy projektu wskazywali, że konieczność zmiany prawa wynika z powstałej luki prawej, przez którą de facto nie można było nałożyć kar za wycinkę drzew i krzewów na terenach zabytkowych. Po zmianie przepisów ma się to zmienić.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • rębacz 2017-11-25 16:24:25
    Przecież wcześniej zawsze tak było, że na wycięcie drzewa na terenie zabytkowym w tym parków przy pałacowych, zezwolenia wydawał wyłącznie Wojewódzki Konserwator Przyrody, nie Woj.Kons.ZABYTKÓW. Kto to zmienił, kiedy i dlaczego, nie wiem. Może szanowna redakcja o tym coś napisze, bo tylko rzuca fakty bez konkretnego pokrycia w prawie i rzeczywistości.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA