REKLAMA

Słowik: Środki z POIiŚ na 2016 będą zrefundowane w pełnej zakładanej wysokości

  • Autor: PAP/JS
  • 09 grudnia 2016 19:42
Słowik: Środki z POIiŚ na 2016 będą zrefundowane w pełnej zakładanej wysokości Wiceminister rozwoju Witold Słowik (Fot. : mr.gov.pl)

• Środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na ten rok zostaną zrefundowane w pełnej zakładanej wysokości - zapewnił wiceminister rozwoju Witold Słowik.
• W sumie w 2016 r. Polska otrzyma zwrot 1,6 mld euro z tego programu.

"Z punktu widzenia budżetu państwa bardzo istotne są te środki, które wypłaca nam Komisja Europejska jako zaliczki i refundacje. W ramach POIiŚ z bieżącej perspektywy - pomijając zaliczki - w 2016 r. wpłynęło już 1,4 mld euro refundacji. Środki zrefundowane w ramach POIiŚ to 87,5 proc. płatności otrzymanych w 2016 r. z wszystkich krajowych i regionalnych programów" - podkreślił wiceszef MR.

MR poinformowało w piątek, że do Polski trafiła płatność w wysokości 231,5 mln euro (ponad 1 mld zł) w ramach zwrotu wydatków poniesionych w projektach dofinansowanych ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. "Tak, jak zakładaliśmy do końca roku będziemy mieli kolejne płatności w programie i docelowo zrefundowane zostanie nam 1,6 mld euro" - wskazał wiceminister.

Narastająco od uruchomienia programu, łącznie z zaliczkami, da to 2,9 mld euro płatności na koniec 2016 r. - zauważył.

"Mamy zapewnienie Komisji Europejskiej, że wszystkie wnioski o płatność, które wyślemy do 16 grudnia, zostaną zrefundowane w tym roku, mimo tego, że KE ma 60 dni na ich rozpatrzenie" - dodał Słowik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA