REKLAMA

Smog, niska emisja, Laszczak: Potrzebne są kompleksowe regulacje, ale ministerstwa nic nie robią

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Michał Nowak)/AT
  • 01 czerwca 2016 16:40
Smog, niska emisja, Laszczak: Potrzebne są kompleksowe regulacje, ale ministerstwa nic nie robią Wielokrotnie występowaliśmy do ministerstw i do posłów o podjęcie prac zmierzających do sporządzenia kompleksowych regulacji - mówi Karolina Laszczak z departamentu środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (fot. PTWP)

• Polskie miasta są najbardziej zanieczyszczone w Europie i wciąż nie ma ogólnopolskich regulacji, które rozwiązałyby ten problem.
• Źródłem zanieczyszczeń w głównej mierze są indywidualne piece, które nie spełniają emisyjnych standardów.
• Społeczeństwu brakuje edukacji na temat niskiej emisji – w piecach palimy miałem i śmieciami.

Zmagamy się z największym problemem zanieczyszczonego powietrza w Europie – tak wynika z ostatniego raportu Światowej Organizacji Zdrowia, gdzie wśród pięćdziesięciu najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast aż 33 to miasta polskie.

Czas bicia na alarm już dawno minął, trzeba podjąć konkretne działania. Samorządowcy mówią jednak, że mają związane ręce, a problem skutecznego zwalczania niskiej emisji należy rozwiązywać nie na poziomie samorządu, lecz ogólnopolskiej strategii.

– Potrzebne są rozwiązania jak normy dla instalacji ogrzewania, kotłów i paliw. Dla emisji komunikacyjnej też brakuje regulacji – wymienia Karolina Laszczak, dyr. departamentu środowiska w małopolskim urzędzie marszałkowskim. – Wielokrotnie występowaliśmy do ministerstw i do posłów o podjęcie prac zmierzających do sporządzenia kompleksowych regulacji, ale nic w tym zakresie nie zrobiono – podkreśla.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA