REKLAMA

Smog, prezydent: Elektromobilność zapewni czystsze powietrze

  • Autor: PAP/AT
  • 17 stycznia 2018 12:10

Elektromobilność oznacza mniej emisji szkodliwych substancji do powietrza i - co się z tym wiąże - jest to jedna z metod skutecznej walki ze smogiem. Drugą kwestią jest też rozpędzenie polskiej gospodarki w oparciu o technologie niskoemisyjne - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

  • Samochody elektryczne oznaczają brak emisji - powiedział prezydent.
  • Jeżeli przejdziemy na elektromobilność będziemy w stanie zapewnić czystsze powietrze - zaznaczył.
  • Jego zdaniem, na tym polu możemy też skutecznie konkurować z Zachodem.

Prezydent otworzył w środę (17 stycznia) w Pałacu Prezydenckim konferencję pt. "Technologie przyszłości. Elektromobilność".

Duda zaznaczył, że elektromobilność dla naszego kraju jest bardzo ważna, bo ona będzie opierać się na rodzimych zasobach energetycznych. Zwrócił uwagę, że obecnie ponad 90 proc. ropy naftowej, z której wytwarzamy w Polsce paliwa, napędzające później nasze pojazdy, jest importowana.

Czytaj też: Ustawa o elektromobilności do końca stycznia z podpisem prezydenta

"Jeśli chodzi o energię elektryczną, to jesteśmy w stanie ją wytwarzać na miejscu (...) Jesteśmy w stanie w tym zakresie być samowystarczalni" - zauważył.

Prezydent dodał, że elektromobilność oznacza mniej emisji szkodliwych substancji do powietrza i - co się z tym wiąże - jest to jedna z metod skutecznej walki ze smogiem. Drugą kwestią jest też rozpędzenie polskiej gospodarki w oparciu o technologie niskoemisyjne.

"Samochody elektryczne oznaczają brak emisji. To jest w moim przekonaniu zdecydowana większość tego co rzeczywiście powoduje zjawisko smogu. Jeżeli przejdziemy na elektromobilność (...) będziemy w stanie zapewnić czystsze powietrze. Druga to rozpędzenie mechanizmu badań i rozwoju (...) Od lat poszukiwane są alternatywne źródła zasilania pojazdów mechanicznych. Dzisiaj pierwszeństwo w tym zakresie zdecydowanie przejmuje energia elektryczna. Uważam, że powinniśmy w tym kierunku podążać" - powiedział Duda.

Prezydent zwrócił uwagę, że polskie firmy już od lat produkują elektryczne pojazdy. Wymienił m.in. Melexa, firmę Ursus, czy Solaris.

Według prezydenta Dudy, Polska jest też gotowa nawiązać walkę, wejść w konkurencję z rozwiniętymi państwami zachodnimi w kwestii elektromobilności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2018-01-19 09:55:53
    W takim państwie jak Polska, którą przecinają tylko autostrady ten apel jest tylko słowem bez pokrycia....! Nie trzeba być specjalista aby zauważyć ,że po Polskich autostradach poruszają się nie tylko stare samochody bo Polaków nie stać na nowe benzyniaki a co dopiero na hybrydy ! Nakradło się Żydowstwo Polaków majątku i do łbów im bije ! KFN przekracza wszelkie normy procentowe kredytów ale dla Żyda to geszeft, macie w (...) Polaków !Okupacyjne śmiecia....brawo Pani Thun. Powiedziała Pani prawdę. A to pieprzy trzy po trzy bo dławi się już POLSKIM MAJĄTKIEM....! TIRY też będą hybrydowe ?! Boże jakie to niedorozwoje......"Wyżej to sra niż głowę ma !"Lekarzowi pensji nie potrafi to zapłacić godziwej a hybrydy im się marzą ! Elektrownie na powietrze działają ? Trzeba było przejrzeć polskie wynalazki a nie oddawać Israelowi....geniusze !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA