REKLAMA

Sondaż: jednolity podatek nie zachęcił do PO

  • Autor: PAP
  • 28 września 2015 06:35
Sondaż: jednolity podatek nie zachęcił do PO Fot. Platforma Obywatelska RP/wikimedia, licencja Creative Commons

Rewolucja fiskalna, która miała być przedwyborczą bronią PO, okazała się niewypałem - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej" przez panel Ariadna.

Niemal 2/3 pytanych ma negatywną opinię o tym pomyśle lub nie ma zdania - odpowiednio 31,4 i 31,9 proc. Pozytywne podejście deklaruje zaś 36,7 proc.

Z punktu widzenia celu, jaki przyświecał PO - zdobycia jak największej liczby głosów w wyborach - kluczowe są odpowiedzi na pytanie, czy propozycja wpłynęła na stosunek do rządzącej partii.

Jak się okazuje, PO nie odniosła sukcesu. Prawie 69 proc. odpowiedziało, że ich opinia o Platformie się nie zmieniła. Plan zachęcił do głosowania na PO 16,1 proc., ale 15,2 proc. zniechęcił.

59,3 proc. słyszało o propozycji PO, by wprowadzić jednolity podatek dochodowy, który ma zastąpić obecny podatek PIT oraz składki na NFZ i ZUS, a stawka nowego podatku ma zależeć od liczby osób w gospodarstwie domowym i dochodu. 40,7 proc. nie słyszało o tej idei.

Dla 50,9 proc. pomysł PO wydaje się zrozumiały i respondenci mają poczucie, że wiedzą o co w nim chodzi, 49,1 proc. jest odmiennego zdania.

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1013 pełnoletnich Polaków w dn. 18-22 września.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • hahaha 2015-09-28 09:34:44
    Nich powtórzą badanie na przypadkowej grupie spotkanej w korytarzach TVN i Wyborczej :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA