REKLAMA

Spółka Jelcz ma nowego prezesa

  • Autor: GP
  • 29 lipca 2016 12:23
Spółka Jelcz ma nowego prezesa Model transportera produkowany przez spółkę Jelcz. Nazwa konstrukcji P442.28 Bartek. (fot.:wikipedia.org/GNU Free Documentation License)

● Władysława Czubaka na czele przedsiębiorstwa zbrojeniowego zastąpił Łukasz Dudkowski, związany z PiS.
● Zmianę krytykuje w mediach lokalnych Tomasz Siemoniak, polityk PO.
● Nowy prezes broni decyzji. Jelcz płacił kary za nieterminowe dostawy. Stąd zmiana w kierownictwie.
● Spółka Jelcz to przedsiębiorstwo produkujące transportery dla wojska.

Na Dolnym Śląsku doszło do zmiany prezesa spółki Jelcz. Firma specjalizuje się w produkcji i serwisie sprzętu transportowego dla wojska. Władysława Czubaka na czele przedsiębiorstwa zastąpił Łukasz Dudkowski, związany z PiS.

Według wypowiedzi nowego prezesa do zmian w firmie musiało dojść po karach umownych, jakie Jelcz musiał zapłacić. 8 mln złotych wyniosła łącznie suma zobowiązań, które Jelcz musiał wyrównać.

Doświadczenie Dudkowskiego wzbudziło jednak kontrowersje, bo do tej pory nie był związany ze zbrojeniówką. Był dyrektorem Centrum Kultury w gminie Siechnice.

Tę zmianę skomentował polityk PO, były szef MON w rządach PO-PSL, Tomasz Siemoniak.

- To fatalna zmiana - stwierdził Siemoniak w wypowiedzi dla portalu GazetaWroclawska.pl. - Stanowiska obejmują ludzie kompletnie nieprzygotowani do tego. Jako minister obrony narodowej podpisałem kontrakt ze spółką Jelcz na dostawę sprzętu dla wojska. Wierzyłem, że spółka gwarantuje najwyższą jakość, dzięki menedżerom, którzy nią zarządzali.

Na stronach tego samego portalu odpowiada posłowi nowy prezes Czubaka.

- Jesteśmy lokalnymi, doświadczonymi patriotami, którzy będą bardzo dobrze zarządzać spółką.

Spółka Jelcz jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W lipcu, wedle statystyk Grupy, Jelcz był jedną ze spółek najdynamiczniej rozwijających się wśród PGZ.

Akcjonariuszem większościowym spółki jest Huta Stalowa Wola. Od kiedy Huta przejęła pakiet większościowy spółki w 2012 roku, produkcja pojazdów w przedsiębiorstwie skoczyła ze 100 do 400 rocznie. Statystykę przytoczył portal echodnia.eu.

Jelcz jest specjalistyczną spółką produkująca pojazdy dla wojska. Transportowe i logistyczne pojazdy są produkowane pod marką, która ma za sobą uznaną tradycję. Pod nazwą Jelcz w okresie PRL produkowano samochody ciężarowe i autobusy. Pierwotne przedsiębiorstwo  założono w 1952 roku.

Siedziba mieści się w miejscowości Jelcz-Laskowice.

Po zmianie prezesa zarząd spółki to Władysław Czubak, Andrzej Pyzio i Mieczysław Martyniuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • czesio 2016-07-29 21:03:36
    chewbacca, napewno wie jak zarzadzac, zna sie na Gwiezdnych Wojnach, ale on do PISu nie nalezy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA