REKLAMA

Spółki paliwowe i gazowe zostaną przekazane do resortu energii

  • Autor: PAP/JS
  • 29 stycznia 2016 14:09
Spółki paliwowe i gazowe zostaną przekazane do resortu energii "Jeśli chodzi o spółki paliwowe, gazowe, to one zostaną docelowo przekazane w ręce ministra energii"Fot. Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0

Spółki paliwowe, gazowe zostaną docelowo przekazane w ręce ministra energii w tym roku - poinformował w piątek (31 stycznia) dziennikarzy minister skarbu Dawid Jackiewicz.

"Jeśli chodzi o spółki paliwowe, gazowe, to one zostaną docelowo przekazane w ręce ministra energii" - powiedział na konferencji prasowej minister skarbu Dawid Jackiewicz. Jak zauważył, minister energii Krzysztof Tchórzewski tworzył swój resort od podstaw. "W związku z powyższym, w pierwszej fazie, przeszły pod jego nadzór spółki z sektora górniczego, teraz nastąpi przekazanie spółek elektroenergetycznych, a docelowo także pozostałych spółek z szeroko rozumianej energii" - dodał.

"W 2016 roku nastąpi takie przekazanie, nie ma pośpiechu, (...) one są skutecznie nadzorowane przez skarb państwa" - dodał.

"Nie chcemy tego przeprowadzić w jednym momencie, ponieważ mamy świadomość, że przy budowaniu ministerstwa od podstaw, wiele czasu trzeba poświęcić na to, aby rozwiązać kwestie administracyjne, organizacyjne, logistyczne, dlatego to płynne przejście wydaje się bezpieczniejsze z punktu widzenia interesu gospodarczego i bezpieczeństwa energetycznego" - argumentował szef resortu skarbu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA