REKLAMA

Spółki paliwowe przechodzą do Ministerstwa Energii

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 10 lutego 2016 11:34
Spółki paliwowe przechodzą do Ministerstwa Energii Petru: jest jedna grupa zawodowa w Polsce, która wymaga szybkiej interwencji w postaci podwyżek. Fot. PTWP

• Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa przyjęła poprawki do projektu ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej.
• Przewidują one przeniesienie nadzoru właścicielskiego m.in. nad PKN Orlen, Grupą Lotos i PGNiG z resortu skarbu państwa do Ministerstwa Energii.

Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa przyjęła 9 lutego br. poprawki do projektu ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw.

Przedmiotowa regulacja w związku z powstaniem ministerstwa energii zmienia m.in. kompetencje władz w zakresie nadzoru właścicielskiego nad istotnymi spółkami z udziałem Skarbu Państwa.

Pierwotny projekt przewidywał przekazanie ministrowi energii od 1 kwietnia 2016 nadzoru właścicielskiego m.in. nad Energą, PGE, Eneą, Tauronem i ZEW Niedzica. To się nie zmieniło, ale 9 lutego została rozszerzona ustawowa lista spółek, nad którymi nadzór ma przejść z resortu skarbu do resortu energii.

Cały artykuł w portalu wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA