REKLAMA

Spółki skarbu państwa wydały na reklamę 360 mln zł

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 26 stycznia 2016 10:19
Spółki skarbu państwa wydały na reklamę 360 mln zł Minister skarbu zebrał informacje od 148 spółek nadzorowanych przez resort. (fot. Fotolia)

Prawie 360 mln zł wydały na reklamę spółki Skarbu Państwa za rządów poprzedniej koalicji. Pieniądze zasiliły media sprzyjające rządowi.

Jak donosi "Nasz Dziennik", na reklamę telewizyjną, radiową, prasową i internetową, spółki publiczne wydały w latach 2007-2015 ok. 356 mln 600 tys. zł, z czego prawie 311 mln zł przypadło na media prywatne, a ponad 45 mln zł na publiczne.

- Poza tym 74 mln zł pochłonęły wydatki na billboardy, przesyłki pocztowe, ulotki, przyczepy reklamowe czy reklamę w środkach komunikacji (metro, pociągi, autobusy) - podaje "Nasz Dziennik", powołując się na dane, które w odpowiedzi na oficjalne zapytanie posła Andrzeja Maciejewskiego (Kukiz’15), przewodniczącego sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, przedstawił resort skarbu.

Minister skarbu zebrał informacje od 148 spółek nadzorowanych przez resort. Danych nie dostarczyło 14 spółek, powołując się głównie na to, że ujawnienia wydatków na reklamę zabraniają im przepisy prawa.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA