REKLAMA

Spór o Sąd Najwyższy zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu?

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lipca 2017 06:40
Spór o Sąd Najwyższy zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu? Polski kryzys jest niemal nieobecny w raportach analitycznych zachodnich instytucji finansowych (fot.pixabay.com)

Konflikt polityczny wokół Sądu Najwyższego nie uderzył w znaczący sposób w nastroje inwestorów.

Konflikt polityczny wokół Sądu Najwyższego nie uderzył w znaczący sposób w nastroje inwestorów. Indeks WIG20 lekko zyskiwał podczas środowej sesji, podobnie jak większość indeksów giełdowych z Europy. Złoty słabł wobec dolara, ale była to stosunkowo niewielka deprecjacja.

W środę po południu za 1 dolara płacono 3,65 zł, czyli tyle co w poniedziałek rano i o 14 proc. mniej niż na koniec 2016 r. Rentowność polskich obligacji dziesięcioletnich umiarkowanie wzrosła, sięgając 3,3 proc., czyli podobnego poziom jak w poniedziałek - pisze "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Uwagi prezydenta uwzględnione. Andrzej Duda podpisze ustawę?

Polski kryzys jest niemal nieobecny w raportach analitycznych zachodnich instytucji finansowych, a większość analityków wypowiada się o nim powściągliwie.

Wyjątkiem były wypowiedzi Felixa Winnekensa, analityka Standard and Poor's dla "Dziennika Gazety Prawnej" i agencji Bloomberg, o tym, ze zmiany w sądownictwie mogą w długim terminie zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu oraz inwestycjom w Polsce. Ogólnie nie widać jednak dużego zaniepokojenia sytuacją w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kazimierz Sendorek 2017-07-23 01:23:59
    Znowu szacowny portal parlamentarny prezentuje swoje sympatie polityczne. W ogóle nie zająknął sie o stanowisku samorządu gospodarczego który forum nowego przemysłu (wnp.pl) podsumowuje "biznes nie zostawia suchej nitki na reformie wymiaru sprawiedliwości". Pominął najnowsze informacje na temat wskaźnika koniunktury w przemyśle bo nie są one korzystne dla obecnych władz. Zupełnie nieobecne są opinie na temat samowoli fiskusa powodującej że rośnie liczba firm mających kłopoty z płynnością finansową bo priorytetem jest reklama polityczna o skuteczności uszczelniania co skutkuje maksymalizacją czasu zwrotu VAT.
  • otgees 2017-07-20 08:35:11
    Tak się składa, że największymi tygrysami gospodarczymi zawsze były kraje autorytarne (Chiny, Singapur, Korea Płd w latach 60-70tych itd.). Tylko, że w takich krajach wcale nie żyje się dobrze obywatelom.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA