REKLAMA

Sprzedawy węgla chcą walki ze smogiem, nie z polskim węglem

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 24 lipca 2017 15:30
Sprzedawy węgla chcą walki ze smogiem, nie z polskim węglem fot.pixabay

Izba wystosowała w swej petycji do sejmików siedem postulatów. M.in. uwzględnienia elektrofiltrów w uchwałach antysmogowych oraz pozostawienia minimalnych parametrów emisyjności kotłów na poziomie klasy 3.

Zrzeszająca 120 firm Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla w petycji żąda skutecznego egzekwowania zakazu spalania śmieci na terenie wszystkich województw, jak również podjęcia we wszystkich województwach działań edukacyjnych, szkoleniowych i informacyjnych (w tym: szkoleń, konferencji, prelekcji, pokazów, zamieszczenia informacji w prasie oraz na stronach urzędowych, na temat zakazu palenia śmieci).

Jasno określa też swoje stanowisko w sprawie mułu, flotu i węgla brunatnego, czyli najbardziej emisyjnych paliw węglowych. Ich spalanie kotłach małej mocy powinno być zakazane. Jak stwierdza Izba powinny być one spalane wyłącznie w specjalnie do tego celu przystosowanych instalacjach przemysłowych.

Jednocześnie Izba apeluje o to, by tak opracowując uchwały antysmogowe nie eliminować z rynku paliw miałów węglowych.

Czytaj więcej tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA