REKLAMA

Stanisław Żaryn o Amber Gold: Nikt odpowiedzialny nie powinien mówić, że coś się nie powtórzy

  • Autor: PAP/JS
  • 25 stycznia 2018 21:27
Stanisław Żaryn o Amber Gold: Nikt odpowiedzialny nie powinien mówić, że coś się nie powtórzy Żaryn dopytywany, czy tego typu afery jak Amber Gold już się nie powtórzą, odparł: "wydaje się, że nikt odpowiedzialny nie powinien mówić, że coś się nie powtórzy (fot. Sejm/twitter)

Nikt odpowiedzialny nie powinien mówić, że coś się nie powtórzy - ocenił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odnosząc się do Amber Gold. Zapewnił, że służby są obecnie zarządzane profesjonalnie, a Mariusz Kamiński "robi wszystko", żeby tego typu patologii nie było.

W czwartek (25 stycznia) przed komisją śledczą ds. Amber Gold zeznawał funkcjonariusz ABW, który pracował przy tej sprawie. "Wszystkie moje czynności podejmowane ws. Amber Gold były realizowane na polecenie przełożonych; w 2011 r. nie miałem polecenia, by wszcząć sprawę operacyjną ws. Amber Gold" - mówił. Z kolei dzień wcześniej były szef CBA Paweł Wojtunik podkreślał, że w tej sprawie "CBA zrobiło, co mogło".

Żaryn pytany o to w Telewizji Republika powiedział, że służby specjalne w tamtym czasie "zupełnie zawiodły". "Nie wykonały należycie swojego zadania, żeby proces związany z oszustwem Amber Gold został jak najszybciej zakończony i żeby klientów ochronić" - powiedział.

"Zarówno z dzisiejszych zeznań oficera ABW, jak i wczorajszych zeznań szefa CBA wyłania się obraz państwa, które nie potrafiło wypełnić najprostszych obowiązków" - ocenił.

Dodał, że zeznania te pokazały również "luki w zarządzaniu i koordynacji pracy służb". "Za to odpowiadają konkretni ludzi, którzy służbami zarządzali zarówno na szczeblu tych służb, jak i na szczeblu ogólnopaństwowym, na szczeblu koordynacyjnym" - ocenił.

Dopytywany, czy tego typu afery jak Amber Gold już się nie powtórzą, odparł: "wydaje się, że nikt odpowiedzialny nie powinien mówić, że coś się nie powtórzy". "Mamy do czynienia z dynamiczną sytuacją, z przestępcami, którzy są inteligentni. Walka między światem przestępczości a służbami i policją jest dynamiczna" - wyjaśnił.

Zapewnił jednak, że obecnie służby zarządzane są profesjonalnie, a minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński "robi wszystko, by tego typu patologii nie było".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • reality szoł 2018-01-26 10:18:00
    Amber Gold to pikuś a co ze SKOK-ami na które obywatele musieli się złożyć już ponad 2 mld złotych a powody tego są pod skrzydłami pislamistów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA