REKLAMA

Stasiak: Planowana jest oferta publiczna Funduszu Mieszkanie+

  • Autor: PAP/AT
  • 13 marca 2017 07:50
Stasiak: Planowana jest oferta publiczna Funduszu Mieszkanie+ Zgodnie z programem Mieszkanie+, powstać mają m.in. tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności (fot.pixabay.com)

Będzie wiele źródeł finansowania - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Włodzimierz Stasiak, odpowiadając na pytanie o pomysły włączenia kapitału prywatnego do programu Mieszkanie+.

• Będzie wiele źródeł finansowania Programu Mieszkanie+.
• Inicjalne finansowanie (tzw. kapitał zasiewowy) będzie pochodziło ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego.
• Dla realizacji inwestycji mieszkaniowych będzie również organizowane finansowanie dłużne w postaci emisji obligacji.
• Zgodnie z programem Mieszkanie+, powstać mają m.in. tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności.

Stasiak w portalu niezalezna.pl powiedział, że jego misją jest znalezienie sposobów na pozabudżetowe formy finansowania tak olbrzymich inwestycji na rynku mieszkaniowym.

"Dzisiaj mogę powiedzieć, że będzie wiele źródeł finansowania. Po pierwsze, inicjalne finansowanie (tzw. kapitał zasiewowy) będzie pochodziło ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Utworzony przez BGK kilka lat temu Fundusz Mieszkań na Wynajem miał zostać zasilony kwotą ok. 5 mld zł. Obecnie jego aktywa przekraczają 1 mld zł, co oznacza, że na początek pozostałe ok. 4 miliardy będzie można przeznaczyć na inwestycję w Fundusz Mieszkanie+" - poinformował Stasiak.

Czytaj też: Tutaj powstaną kolejne Mieszkania Plus

"Co istotne, będą to środki inwestowane na zasadach komercyjnych, zakładających rynkową stopę zwrotu. To oznacza, że realizacja programu nie będzie obciążała budżetu państwa, a tym samym polskiego podatnika. W dłuższej perspektywie planuję ofertę publiczną Funduszu Mieszkanie+ na warszawskim parkiecie" - powiedział.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA