REKLAMA

Stocznie. Joachim Brudziński liczy na inwestycje, ale nie będzie ręcznego sterowania

  • Autor: GP
  • 27 stycznia 2017 09:58
Stocznie. Joachim Brudziński liczy na inwestycje, ale nie będzie ręcznego sterowania Polityk PiS został wybrany z województwa zachodniopomorskiego. To region dotknięty zamykaniem stoczni w ubiegłych latach. (fot.:youtube.com)

• Po wizycie w Szczecinie, z wicepremierem ds. gospodarki Matuszem Morawieckim, Joachim Brudziński (PiS) liczy na kontrakty i rozwój stoczni na Pomorzu.
• Odegrać rolę w tej odbudowie przemysłu stoczniowego mają inwestycje i kontrakt z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ).
• W temacie Sejmu wicemarszałek z PiS jest zdania, że podniesienie do 14 tys. zł. funduszy na prowadzenie biur poselskich jest uzasadnione.

Wicemarszałek Sejmu, Joachim Brudziński (PiS) jest zagorzałym orędownikiem wspierania i odbudowy polskich stoczni. Polityk w tym tygodniu odwiedził Szczecin wraz z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, a w piątek (27 stycznia) referował swoje nadzieje związane z przemysłem stoczniowym.

- Jeżeli wróci hossa na światowych rynkach żeglugowych, jeżeli uda się zawrzeć porozumienie z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ) - wyliczał wicemarszałek w Polskim Radiu. - To odbudujemy tę sferę przemysłu.

Brudziński jest przekonany, że istnieje realna szansa na nowe inwestycje w stocznie.

Ważną częścią w procesie odbudowy stoczniowego ramienia polskiej gospodarki ma odegrać wsparcie ze strony państwa w tym zakresie. - W wymiarze symbolicznym tego sobie życzylibyśmy - mówił polityk o roli państwa - ale nie jest tak, że my będziemy sterować ręcznie gospodarką - doprecyzował.

Polityk zauważył, że z ramienia rządu duże znaczenie w projekcie rewitalizacji stoczni odgrywa minister gospodarki morskiej. Brudziński, kończąc wątek, zaznaczał zaangażowanie Marka Gróbarczyka. - To skromny chłopak, mechanik okrętowy - opisał ministra Brudziński.

Większe fundusze na biura poselskie

Następnie rozmowa skierowała się na czysto parlamentarny temat. Sejm przygotowuje redefinicję wydatków na biura poselskie. W nowej propozycji zawarto podwyżkę na biura poselskie, która ma podnieść te fundusze do 14 tys. złotych.

Stocznie w Polsce były domeną Trójmiasta (Gdańsk i Gdynia) oraz właśnie Szczecin, źródło: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0

- My, jako parlamentarzyści, zatrudniamy pracowników - uzasadniał Brudziński. - Te pieniądze są na biura, więc nie zasilają portfelu prywatnego posła - argumentował.

Dla wicemarszałka i on i inni posłowie zarabiają godziwie. Stąd też nie ma w zmianach podwyżki dla posłów.

- Z przykrością mówię, że obsługa poselska, warunki pracy (pracowników) są trudne - mówił o tym w jakich okolicznościowy pracują jego współpracownicy. Porównywał sytuację w Sejmie z innymi parlamentami europejskimi, z niemieckim Bundestagiem, czy hiszpańskimi Cortezami.

- Przyjmujemy interesantów np. na parapetach sejmowych - podkreślił Brudziński.

14 tysięcy zł na biura Brudziński ocenił jako niezbyt wygórowaną kwotę. Przypominał, że za te pieniądze prowadzone są biura terenowa, w których też są pracownicy, czynsze, wyposażenie.

- Mamy otwarte biura w każdym powiecie w moim województwie - zaznaczał poseł. Reprezentuje Polaków z zachodniopomorskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA