REKLAMA

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju stawia na rozwój transportu

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 02 sierpnia 2016 13:56
Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju stawia na rozwój transportu Rozwój infrastruktury transportowej determinuje konkurencyjność Polski i jej regionów. (fot. pixabay.com)

Ministerstwo Rozwoju przedstawia w poddanym konsultacjom projekcie Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju założenia dotyczące rozwoju sieci transportowej i usług.

Rozwój infrastruktury transportowej, jako element dostępności transportowej, determinuje konkurencyjność Polski i jej regionów, ale także sektorów gospodarki, czy poszczególnych przedsiębiorstw.

Służy też osiągnięciu jednego z celów głównych, stawianych przed Polską, tj. spójności społecznej i bardziej zrównoważonego rozwoju terytorialnego. Bez „dziur” transportowych i ograniczeń w jego usługach, co degraduje w rozwoju nie tylko niektóre miejscowości, lecz całe gminy i powiaty.

Brak dobrej sieci transportowej i usług logistycznych ogranicza bowiem potencjalne korzyści z mobilności - ludzi i towarów, zniechęca do inwestowania i rozwoju.

Takie są ogólne założenia dotyczące rozwoju sieci transportowej i usług, jakie Ministerstwo Rozwoju przedstawia w - poddanym konsultacjom - projekcie Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA