REKLAMA

Szałamacha: Brexit nie wpłynie na realizację budżetu

  • Autor: PAP/jm
  • 14 czerwca 2016 19:53
Szałamacha: Brexit nie wpłynie na realizację budżetu Paweł Szałamacha, minister finansów przekonuje, że niezależnie od tego czy Wielka Brytania opuści UE czy nie, wynik referendum nie wpłynie na zdolność MF do realizacji budżetu.(fot. Facebook)

- Zniesiemy każdy wynik referendum w sprawie tzw. Brexitu, nie będzie on długofalowo wpływał na zdolność Ministerstwa Finansów do realizacji budżetu - zapewnił szef MF Paweł Szałamacha.

- Jesteśmy dobrze przygotowani na wynik zarówno "leave" (opuszczenie - przyp. red.), jak i "remain" (pozostanie - przyp.red.). Dotychczas sfinansowaliśmy 70 proc. potrzeb pożyczkowych na rok bieżący. Zrealizowaliśmy bardzo przyzwoitą rezerwę płynnościową Skarbu Państwa - powiedział Szałamacha na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów we wtorek (14 czerwca), odpowiadając na pytanie o wpływ na polską gospodarkę ewentualnego wyjścia Wlk. Brytanii z UE.

Czytaj też: Rząd przyjął założenia do przyszłorocznego budżetu

- W związku z tym, pomimo że możemy spodziewać się oczywiście zawirowań na forexie (rynku walutowym - przyp.red.) dotyczących zarówno funta, ale także odpływu od złotego, zniesiemy każdy wynik (referendum - przyp.red.) i nie będzie on długofalowo wpływał na zdolność Ministerstwa Finansów do realizacji budżetu i do realizacji celów państwa polskiego - wyjaśnił

Szef MF wskazał, że referendum brytyjskie odbędzie się w przyszły czwartek (23 czerwca), w związku z czym wzmagają się dyskusje dotyczące m.in. jego wpływu na Unię, ewentualnej ścieżki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, a także wpływu na Polskę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA