REKLAMA

Szałamacha: deficyt budżetowy wzrośnie o 1-1,5 mld

  • Autor: PAP
  • 16 listopada 2015 19:18
Szałamacha: deficyt budżetowy wzrośnie o 1-1,5 mld Nowy szef resoru finansów Paweł Szałamacha (fot. Facebook)

Nowy szef resoru finansów Paweł Szałamacha powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że deficyt budżetowy w 2016 wzrośnie o 1-1,5 mld zł.

Po spotkaniu w gmachu resortu finansów z ustępującym szefem resortu Mateuszem Szczurkiem nowy minister Paweł Szałamacha powiedział, że trwają prace nad poprawką do ustawy budżetowej.

Jak mówił dziennikarzom Szałamacha, poprawka pozwoli "na zrealizowanie naszego priorytetu, którym jest ambitny plan prorodzinny; to znajdzie się w Sejmie w grudniu".

Dodał, że wprowadzenie planu prorodzinnego możliwe będzie między innymi dzięki wprowadzeniu danin sektorowych, poprawieniu efektywności poboru podatków i kwotowemu zwiększeniu deficytu.

Zaznaczył, że szczegóły tego planu znajdą się w expose premier Beaty Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Optymista 2015-11-16 22:27:20
    To tak na dobry poczatek. Potem zaczną dokładać do: 1.górnictwa - no bo obiecali w kampanii. 2. wcześniejszych emerytur - j.w 3. zakładów śmigłowcowych - to także święta wyborcza obietnica. 4. badań prowadzonych przez smoleńskich profesorów - to kwestia wiarygodności prawdziwie narodowej nauki. 5. lasów - każdy leśniczy powinien zostać uwłaszczony co najmniej tak jak p. Kurski. 6. filmów propagandowych - w końcu za swoje zasługi p. Zelnik powinien mieć faraońskie dochody. 7. powrót rodaków z emigracji - trzeba ich zasponsorować na dobry poczatek ........... Metoda jest prosta - drukujemy pieniądze. A potem p. minister powtórzy ten sam numer jaki zrobiła komuna z "nawisem inflacyjnym" - wygeneruje hiperinflację która wszystko zamaskuje. Przy okazji swoi mogą na tym tak zarobić że starczy do dziesiątego pokolenia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA