REKLAMA

Szałamacha: Mniejsza dziura budżetowa dzięki większym rygorom podatkowym

  • Autor: aw/PAP
  • 13 września 2016 10:55
Szałamacha: Mniejsza dziura budżetowa dzięki większym rygorom podatkowym Od szeregu miesięcy mamy pozytywny trend, jeśli chodzi o dochody podatkowe osiągane przez MF, ten trend umocnił się także w sierpniu - powiedział minister Szałamacha (fot.PTWP)

• Ze wstępnych danych MF wynika, że deficyt budżetu państwa po sierpniu 2016 r. nie przekroczył 30 proc. planu na cały rok, czyli wyniósł poniżej 15 mld zł.
• - Już widać już pozytywne efekty klauzuli, która ma przeciwdziałać unikaniu opodatkowania - podał szef MF Paweł Szałamacha.

"Od szeregu miesięcy mamy pozytywny trend, jeśli chodzi o dochody podatkowe osiągane przez MF, ten trend umocnił się także w sierpniu" - powiedział minister na briefingu prasowym.

Przypomniał, że w połowie lipca weszła w życie klauzula obejścia prawa, która ma przeciwdziałać unikaniu opodatkowania. "Ona przyniosła już pozytywny efekt, chociażby z podatku CIT. W stosunku do założonego harmonogramu za sierpień dochody były większe o 248 mln zł, o prawie ćwierć mld, i wyniosły niemalże 2 mld zł" - mówił. Dodał, że w sumie w okresie styczeń-sierpień 2016 r. dochody wyniosły ok. 214 mld zł. Zaznaczył, że dane dotyczące wydatków jeszcze wpływają do ministerstwa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA