REKLAMA

Szałamacha: Ocena Fitch potwierdza zasadność strategii MF

  • Autor: PAP/JS
  • 18 lipca 2016 13:15
Szałamacha: Ocena Fitch potwierdza zasadność strategii MF Agencja Fitch potwierdziła w piątek (15 lipca) długoterminowy rating Polski na poziomie "A minus" z perspektywą stabilną (Paweł Szałamacha, fot.mf.gov.pl)

Piątkowa ocena agencji Fitch potwierdza zasadność strategii prowadzonej przez Ministerstwo Finansów - ocenił minister finansów Paweł Szałamacha.

"Ta ocena potwierdza zasadność naszej strategii, tego co realizujemy w MF od samego początku, czyli zharmonizowania naszych zamierzeń i zobowiązań wyborczych z odbudową dochodów Skarbu Państwa. Są pierwsze dobre efekty tego podejścia i będziemy je kontynuować w następnych miesiącach" - powiedział na konferencji.

Dodał, że negatywne oddziaływanie kwestii Trybunału Konstytucyjnego na finanse publiczne i ocenę wiarygodności Polski maleje.

"Agencja Fitch korzysta z tego, że jako ostatnia z 3 wielkich agencji ogłasza swoją ocenę. Ogłasza ją w oparciu o najświeższe informacje o wykonaniu budżetu i najświeższych naszych działaniach legislacyjnych" - powiedział Szałamacha.

Agencja Fitch potwierdziła w piątek (15 lipca) długoterminowy rating Polski na poziomie "A minus" z perspektywą stabilną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA