REKLAMA

Szałamacha: Pakiet paliwowy nie powinien działać na wzrost cen paliw

  • Autor: PAP/JS
  • 18 lipca 2016 12:37
Szałamacha: Pakiet paliwowy nie powinien działać na wzrost cen paliw Pakiet ma uszczelnić pobór VAT przy tzw. wewnątrzwspólnotowych nabyciach paliwa i uszczelnić koncesjonowanie obrotu paliwami z zagranicą (fot.pixabay.com)

Wprowadzenie w życie pakietu paliwowego nie powinno działać na wzrost detalicznych cen paliw - ocenił minister finansów Paweł Szałamacha.

"(Pakiet paliwowy - PAP) domyka całą sferę nieprawidłowości w obrocie paliwami, które są wykorzystywane przez oszustów. Te podmioty, które uzyskają przewagę w nielegalny sposób ją utracą. Paliwa będą w obrocie +białym+ i w związku z tym nie widzę podstaw do wniosków co do wpływu na wzrost cen detalicznych" - powiedział Szałamacha w poniedziałek na konferencji.

Tak zwany pakiet paliwowy (nowelizacje ustaw o VAT i akcyzie, Prawa energetycznego oraz ustawy o zapasach paliw) jest elementem przygotowywanego przez resort finansów całościowego pakietu "uszczelniającego" pobór VAT.

Pakiet ma uszczelnić pobór VAT przy tzw. wewnątrzwspólnotowych nabyciach paliwa i uszczelnić koncesjonowanie obrotu paliwami z zagranicą. Ministerstwo Finansów szacuje, że budżet zyska na tym rozwiązaniu ok. 2,5 mld zł rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA