REKLAMA

Szałamacha, PiS: PIR po wyborach zostanie

  • Autor: parlamentarny.pl (Adam Sofuł)
  • 10 września 2015 11:38
Szałamacha, PiS: PIR po wyborach zostanie Paweł Szałamacha, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wiceminister skarbu państwa. Fot. PTWP

Prawo i Sprawiedliwość nie ma zamiaru po wyborach likwidować Polskich Inwestycji Rozwojowych. Wręcz przeciwnie - mówi w rozmowie z parlamentarny.pl Paweł Szałamacha, poseł PiS, były wiceminister skarbu.

Polskie Inwestycje Rozwojowe powinny być bardziej aktywne - twierdzi Paweł Szałamacha. Jego zdaniem działalność PIR powinna zostać poszerzona. - Spółka powinna bardziej angażować się w inwestycje dotyczące dużej infrastruktury, wartości co najmniej pół miliarda złotych. Oczywiście nie sama, powinna być jednym z podmiotów. Partnerami w takich przedsięwzięciach mogą być zarówno spółki kontrolowane przez skarb państwa jak i podmioty prywatne - mówi Paweł Szałamacha.

Jego zdaniem struktura PIR jest kwestią drugorzędną. - Mniejsze znaczenie ma, czy PIR funkcjonuje jako spółka, czy w formie funduszu. Być może ufunduszowienie ułatwi trochę działalność, ale nie jest to kluczowy problem - uważa poseł PIS. - Trzeba po prostu postawić przed zarządem pewne cele i je egzekwować - dodaje.

Paweł Szałamacha uważa, że dotychczas PIR działał zbyt wolno. - Proces selekcyjny projektów powinien przebiegać szybciej. Gdy zgłasza się do PIR partner, projekt powinien być szybko zbadany i należy jak najszybciej dążyć do decyzji. A skoro mówimy o aktywności, to PIR nie powinien tylko czekać na wnioski, ale sam poszukiwać atrakcyjnych i potrzebnych dla gospodarki projektów - twierdzi poseł PiS.

- PIR jest instytucją potrzebną, ale jeżeli ma wypełniać tą lukę kapitałową w rozwoju gospodarczym, powinien być aktywniejszy - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Manager 2015-09-11 10:26:27
    W końcu gdzieś trzeba ulokować miernych ale wiernych w nagrodę....To są konkretne, stworzone przez poprzedników miejsca pracy - teraz dla swoich.
  • sceptyk 2015-09-10 13:04:40
    No jasne! Teraz Qwa MY. TQM. Niejedne lody da się na PIR ukręcić (zresztą po to to cos powstało). Pieniądze zmienią tylko lekko kierunek i będę płynęły do "swoich". PiS różni się od PO tylko tym, że świnie z PO nażarły się już z koryta i chodzą w lepszych garniturach. Świnie pisowskie dopiero muszą się utuczyć. I dlatego ani mru mru w PiSie o likwidacji koryta!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA