REKLAMA

Szałamacha uznał za bezpodstawne podnoszenie opłat przez banki, gdy wejdzie w życie podatek bankowy

  • Autor: PAP/GP
  • 27 stycznia 2016 12:39
Szałamacha uznał za bezpodstawne podnoszenie opłat przez banki, gdy wejdzie w życie podatek bankowy Szałamacha, jeszcze przed objęciem funkcji w MF, mówił że przerzuceniu kosztów podatku bankowego na klientów może zapobiec państwowy bank PKO BP. (fot. twitter.com)

· Minister finansów Paweł Szałamacha podkreślił w środę (27 stycznia), że nie ma podstaw do podnoszenia opłat przez banki.
· Opinia została ogłoszona w czasie zwołanego na środę posiedzenia sejmowej komisji finansów.

Minister finansów Paweł Szałamacha był pytany w środę przed posiedzeniem Sejmu przez dziennikarzy o potrzebę zwołania komisji finansów.

- Oczywiście, że komisja ma sens, bo banki podwyższają opłaty i nie mają podstaw do tego - powiedział.

We wtorek PKO BP ogłosił zmianę taryf i opłat. Po tej decyzji przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Andrzej Jaworski zapowiedział, że zaprosi m.in. prezesa PKO BP na posiedzenie komisji.

Przeczytaj o założeniach makroekonomicznych budżetu.

Pod koniec października zeszłego roku Szałamacha, jeszcze przed objęciem funkcji w MF, mówił w TVN BiŚ, że przerzuceniu kosztów podatku bankowego na klientów może zapobiec państwowy bank PKO BP.

- Wyobrażam sobie sytuację, w której prezes banku PKO BP, który jest kontrolowany przez Skarb Państwa, złoży oświadczenie publiczne, w którym zaprasza klientelę konkurencji, w przypadku gdy tamte banki próbowałyby podwyższyć swoje opłaty. Wówczas działając w takiej logice, stracą biznes. Po to Skarb Państwa ma narzędzia jakim są jego aktywa, aby osiągać rozsądne cele gospodarcze - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA