REKLAMA

Szałamacha: Wykonanie budżetu po 6 miesiącach dobre

  • Autor: PAP/JS
  • 18 lipca 2016 11:25
Szałamacha: Wykonanie budżetu po 6 miesiącach dobre Wykonanie budżetu po 6 miesiącach dobre; niższe wykonanie deficytu - poinformował na konferencji prasowej minister finansów Paweł Szałamacha (fot. Flickr Kancelaria Premiera)

Wykonanie budżetu po 6 miesiącach dobre; niższe wykonanie deficytu - poinformował na konferencji prasowej minister finansów Paweł Szałamacha.

"Za parę dni przekażemy dane o wykonaniu budżetu za pierwsze 6 miesięcy tego roku, te dane są dobre. Notujemy wzrost dochodów podatkowych, dobry wzrost dochodów podatkowych, także niższe zaawansowanie wykonania deficytu" - powiedział Szałamacha.

"Wyniki są przyzwoite, obserwujemy pozytywną dynamikę wzrostu przychodów podatkowych wyprzedzających dynamikę PKB i to jest coś, co cieszy cały rząd" - dodał.

Szałamacha poinformował, że pełne dane o wykonaniu budżetu po czerwcu MF opublikuje w czwartek bądź w piątek (21 lub 22 lipca).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA