REKLAMA

Szef MON: Powstała polsko-izraelska grupa robocza ds. zamówień zbrojeniowych

  • Autor: PAP/JS
  • 22 listopada 2016 14:48
Szef MON: Powstała polsko-izraelska grupa robocza ds. zamówień zbrojeniowych Macierewicz zaznaczył, że omawiane były m.in. stosunki z NATO (fot. MON/twitter)

• Polska i Izrael powołały grupę roboczą, która uszczegółowi sprawę zamówień zbrojeniowych – powiedział szef MON Antoni Macierewicz po polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych.
• Chodzi o transfer najnowocześniejszych technologii do Polski – podkreślił.

"Zdecydowaliśmy się powołać wspólną grupę roboczą, która w bardzo krótkim czasie uszczegółowi kwestie związane z zamówieniami zbrojeniowymi. Jesteśmy nimi bardzo zainteresowani. Chodzi o transfer najnowocześniejszych technologii do Polski, ale także możliwość dysponowania produktami, wtedy kiedy będą wytwarzane w pełni Polsce, żeby mogły być sprzedawane na rynkach zewnętrznych" - powiedział dziennikarzom szef MON.

Czytaj też: Waszczykowski: Izrael jest dla Polski niezwykle atrakcyjnym partnerem

Podkreślił, że "to bardzo ważna, nowa forma rozwoju obronnych zdolności Polski"

Macierewicz zaznaczył, że omawiane były m.in. stosunki z NATO. "Izrael jest partnerem NATO. Jesteśmy zainteresowani tą współpracą. Mamy świadomość, że sytuacja zagrożenia na północnej flance z punktu widzenia Izraela jest balansowana przez ich zagrożenie, w jakim się znajdują w związku z obecnością armii rosyjskiej na terenie Syrii" - powiedział minister.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA