REKLAMA

Szef MON zapowiedział wsparcie inwestycyjne dla Radomia

  • Autor: PAP/JS
  • 14 października 2016 17:48
Szef MON zapowiedział wsparcie inwestycyjne dla Radomia Szef MON poinformował o planach budowy w Radomiu własnej siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej. (fot. MON/twitter)

Budowę siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu i zaangażowanie wojska w rozwój miejscowego lotniska zapowiedział w Radomiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Szef MON poinformował o planach budowy w Radomiu własnej siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Obecnie PGZ wynajmuje pomieszczenia w jednym z biurowców w centrum miasta. Macierewicz potwierdził też, że w ramach PGZ powstanie Centrum Innowacyjności i Nowych Technologii.

Według prezesa zarządu PGZ Arkadiusza Siwki, budowa nowej siedziby w Radomiu to inwestycja o wartości około 20 mln zł. "Planujemy, że w nowej siedzibie zatrudnienie znajdzie około 100 osób. Jeżeli uda się zrealizować nasz plan, nowy budynek powstanie w ciągu 2 lat" - zaznaczył prezes.

Szef MON zapowiedział także zaangażowanie wojska w rozwój lotniska w Radomiu. "Mam nadzieję, że zaangażujemy się w lotnisko radomskie, które musi być wykorzystywane również na cele związane z obronnością" - stwierdził Macierewicz. "Jeśli będzie przychylność posłów, miasta, to takie zaangażowanie ze strony MON jest gwarantowane" - zapewnił.

Czytaj też: Macierewicz: Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show w 2017 roku w Radomiu

Minister pytany przez dziennikarzy, nie chciał zdradzić szczegółów przedsięwzięcia. "Mówimy o zagospodarowaniu niezbędnej przestrzeni dla polskich Sił Zbrojnych" - powiedział. "Teraz wypracowywany jest dokładny kształt tej decyzji. Związany jest on ze współpracą z Dęblinem" - powiedział szef resortu obrony. Dodał, że decyzje w tej sprawie zapadną jeszcze w tym roku, a prace zaczną się w 2017 r.

Port lotniczy w Radomiu, z którego odbywają się loty pasażerskie do Gdańska, Wrocławia, Pragi, Berlina i Lwowa, powstał na bazie lotniska wojskowego i jest współużytkowany z wojskiem. Lotnisko wymaga inwestycji rzędu 100 mln zł. Zarządzająca nim spółka Port Lotniczy Radom liczy na to, że wojsko sfinansuje wydłużenia pasa startowego.

Macierewicz pytany był też przez dziennikarzy o kwestie związane z nowym zamówieniem na śmigłowce wielozadaniowe; wcześniej Airbus Helicopters, z którym niedawno zakończono negocjacje offsetowe, zapowiadał rozpoczęcie w Radomiu produkcji, z czym miało się wiązać uruchomienie 250 miejsc pracy. "Radom w tym wszystkim znajdzie swoje właściwe miejsce. Zapewniam, odbędzie się to z korzyścią i dla radomskiego przemysłu, i dla zatrudnienia" - stwierdził szef MON w kontekście nowego zamówienia na śmigłowce dla polskiej armii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA