REKLAMA

Szef MSP: polskie górnictwo może się odbić

  • Autor: bad/PAP
  • 18 kwietnia 2016 17:25
Szef MSP: polskie górnictwo może się odbić Jest szansa na uratowanie polskicgo górnictwa. Fot. PTWP

• Polskie górnictwo ma perspektywy na poprawę swojej bardzo trudnej sytuacji finansowej - ocenił szef MSP Dawid Jackiewicz.
• Jego zdaniem polskie górnictwo "ma możliwości +odbicia się+ od bardzo trudnej sytuacji finansowej i osiągnięcia zysków".
• Minister nie wykluczył rozmów z prezesami nadzorowanych przez siebie spółek ws. restrukturyzacji tego sektora.

Szef MSP Dawid Jackiewicz pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, czy przewiduje udział nadzorowanych przez niego spółek we wsparciu restrukturyzacji polskiego górnictwa, odparł: "Wszystkie spółki (energetyczne - PAP), które zdecydowały się w oparciu o własne strategie angażować w pomoc polskiemu górnictwu, a właściwie zainwestować w ten sektor, podjęły już takie decyzje. One dzisiaj są wszystkie w nadzorze ministra energii i to on ewentualnie może określić, jakie oczekiwania, czy i jakie potrzeby generuje jeszcze dzisiaj sektor górniczo-energetyczny".

"Jeśli kiedykolwiek pojawi się potrzeba, by porozmawiać na ten temat z prezesami innych spółek, na pewno to uczynię. Zawsze będę kierował się tym, czy jest to zgodne z ich strategiami, (...) czy jest to możliwe z punktu widzenia ich sytuacji finansowej. Zawsze będę kierował się również tym, aby było to w zgodzie z regułami korporacyjnymi, z kodeksem dobrych praktyk, abyśmy nie podejmowali decyzji w zastępstwie za tych, którzy są odpowiedzialni za kierowane przez siebie podmioty" - podkreślił minister skarbu.

Szef MSP kontynuował: "Sądzę, że te wszystkie decyzje, które zapadały do tej pory, były podejmowane po głębokiej analizie, po głębokim zastanowieniu, z nadzieją na to, ale z przekonaniem, że w perspektywie kilkunastu miesięcy, być może co najwyżej kilku lat, przyniosą spodziewane rezultaty".

Ocenił, że polskie górnictwo ma "poważne perspektywy, możliwości +odbicia się+ od bardzo trudnej sytuacji finansowej i osiągnięcia zysków".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA