REKLAMA

Szpitalne inwestycje pod lupą ministra i wojewody

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynek Zdrowia/gazetaprawna.pl
  • 24 czerwca 2016 10:24
Szpitalne inwestycje pod lupą ministra i wojewody Na razie będą oceniane inwestycje, których koszt w skali dwóch lat ma wynieść co najmniej 2 mln zł (fot.arch.)

Już od 30 czerwca nowe inwestycje dotyczące szpitali i specjalistycznych przychodni będą oceniane przez wojewodów i ministra zdrowia pod kątem ich celowości.

Tak wynika z wchodzących w życie w tym miesiącu zapisów nowelizacji ustawy z 22 lipca 2014 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych - przypomina gazetaprawna.pl.

Przy czym na razie będą oceniane inwestycje, których koszt w skali dwóch lat ma wynieść co najmniej 3 mln zł (szpitalne) lub 2 mln zł (ambulatoryjne).

Jednakże resort zdrowia w przygotowanej nowelizacji zakłada, że gdy będzie chodziło o przyznanie unijnych funduszy, ocena wojewody będzie potrzebna niezależnie od wartości inwestycji. Także inwestycje podstawowej opieki zdrowotna mają podlegać ocenie celowości.

Kto nie zwróci się o opinię lub dostanie negatywną, będzie miał mniejsze szanse na kontrakt z NFZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA