REKLAMA

Szydło: Bez jednolitego podatku kwota wolna nie będzie podwyższona

  • Autor: PAP/AT
  • 17 listopada 2016 10:05
Szydło: Bez jednolitego podatku kwota wolna nie będzie podwyższona Kwota 8 tys. zł zaproponowana w prezydenckim projekcie ustawy ostatecznie zostanie osiągnięta - powiedziała Beata Szydło (fot.flickr)

• Jeżeli nie przyjmiemy jednolitej daniny, to kwota wolna od podatku będzie podwyższona, ale nie od razu do wysokości 8 tys., zadeklarowanej w prezydenckim projekcie ustawy - poinformowała premier Beata Szydło.
• Dodała, że do kwoty 8 tys. zł "będziemy musieli dochodzić etapami".

Premier Beata Szydło była w czwartek (17 listopada) pytana w RMF FM o kwestię podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

"Jeżeli przyjmiemy jednolity podatek, jednolitą daninę, a taka decyzja zostanie przez nas podana do publicznej wiadomości do końca roku, jeżeli zdecydujemy się na wprowadzenie tego rozwiązania, wówczas kwota wolna od podatku zostanie skonsumowana w ramach tej jednolitej daniny" - tłumaczyła premier.

Czytaj też: Jednolity podatek nie zlikwiduje wspólnego rozliczania małżonków

"Jeżeli nie przyjmiemy tej jednolitej daniny, to kwota wolna od podatku będzie podwyższona, ale też chcę powiedzieć - nie w tej wysokości, która została zadeklarowana przez pana prezydenta w kampanii wyborczej, potem złożona w jego projekcie ustawy" - dodała.

Jak podkreśliła, kwota 8 tys. zł zaproponowana w prezydenckim projekcie ustawy ostatecznie zostanie osiągnięta. "Będziemy musieli do tej kwoty dochodzić etapami" - wskazała.

Szydło podkreśliła, że rząd bierze pod uwagę stabilność finansów publicznych, a ostateczna decyzja w kwestii jednolitej daniny zapadnie "w najbliższych tygodniach". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA