REKLAMA

Szydło: chcemy krajowych zakładów z nowoczesną myślą inżynierską

 • Autor: PAP
 • 21 sierpnia 2015 13:12
Szydło: chcemy krajowych zakładów z nowoczesną myślą inżynierską Szydło stwierdziła, że chciałaby, aby w Polsce powstawały zakłady, w których pracownicy są godnie opłacani, mają trwałe miejsca pracy i z których podatki trafiają do polskiego budżetu. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Chcemy mieć w Polsce takie zakłady, fabryki z nowoczesną myślą inżynierską, zatrudniające na godnych warunkach Polaków, płacące w naszym kraju podatki; rząd powinien je wspierać - oświadczyła kandydatka PiS na premiera Beata Szydło w zakładach lotniczych w Świdniku.

Szydło powiedziała na piątkowym briefingu w Świdniku, że zwiedziła "wspaniały zakład, który produkuje najwyższej jakości sprzęt lotniczy".

Spółka PZL Świdnik, produkująca m.in. śmigłowce, jest częścią grupy AgustaWestland.

"Tutaj nie tylko jest produkcja, tutaj jest też przygotowanie, tutaj jest też budowanie tych nowoczesnych helikopterów w oparciu o nowoczesną myśl technologiczną, nowoczesne materiały, laboratoria, tu są pracownicy" - mówiła Szydło.

Podkreślała, że Polacy są przedsiębiorczy i doskonale wykształceni; że chcą, by w ich kraju powstawały takie zakłady pracy - firmy i fabryki, w których jest nie tylko produkcja, "ale również laboratoria przygotowujące (...) nowoczesną polską myśl technologiczną". Produkty z takich zakładów - mówiła Szydło - potem są sprzedawane na cały świat.

"Chcę też bardzo mocno podkreślić jedną rzecz, jedno przesłanie, które słyszę tu od pracowników, którzy cały czas postarzają: +to jest polska firma, tu są zatrudnieni Polacy+" - powiedziała posłanka PiS.

Zaznaczała, że pamięta o przedstawicielach firm zagranicznych, właścicielach fabryk, którzy chcą zatrudniać Polaków i zaprasza ich do kraju.

Jednak - wskazywała - należy przede wszystkim wspierać inny model działania. "My, w Polsce chcemy mieć firmy, fabryki, w których od początku do końca przygotowuje się produkt, produkuje się go, sprzedaje, buduje się komponenty, a nie tylko montownie" - podkreślała Szydło.

Według niej Polacy otrzymują najczęściej propozycje tworzenia właśnie "montowni", co prowadzi do tego, że podatki płacone są w innych krajach.

Szydło mówiła, że chciałaby, aby w Polsce powstawały zakłady, w których pracownicy są godnie opłacani, mają trwałe miejsca pracy i z których podatki trafiają do polskiego budżetu.

"To jest właśnie przykład tego, jak należy myśleć o budowaniu gospodarki, polskiej marki i o tym patriotyzmie gospodarczym, na którym nam zależy (...) Tak powinien działać polski rząd i wspierać takie firmy" - mówiła kandydatka PiS na premiera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • anty urzędnik 2015-08-24 00:40:16
  Do kibic: I oni wygrają wybory. Przydał by się ktoś nowy, mądry, bez urojeń, bez zaburzeń, ktoś kto zrestrukturyzował by to "państwo polskie" bo przepłacamy, za nie tak samo jak za gaz, albo i więcej!!!
 • jang 2015-08-21 20:00:39
  Boże !Ty słyszysz te...i nie grzmisz?
 • Adam 2015-08-21 19:32:52
  Należy przypomnieć że AW149 jest produkowany we Włoszech.
 • gonzo 2015-08-21 16:39:46
  Nie tylko nie Polska myśl techniczna, już ,mieliśmy Polonezy, Żuki, Polskie rozwiązania są tak samo przewrotne jak partia PiS. Np firma Bioton z rodowodem Polskim chciała podbić świat "polską" insuliną, dlaczego takiej spółce te partyjne łby nie pomogli? Polska firma LPP rozwija się dzięki płaceniu mniejszych podatków za granicą, CD Project, nie ma pomocy a się rozwija. Urzędnicy dajcie spokój, zróbcie przyjazne państwo dla firm, a wszyscy na tym skorzystają, bo jak wy się bierzecie za biznes to tylko się traci. Dlaczego mamy najdroższy gaz w Europie, przecież mogli byście zaprzyjaźnić się z ruskimi i dzięki temu kilka mld zł rocznie by zostało. Ja to juz nie mogę patrzeć na te mordy!!!
 • Wredny 2015-08-21 15:42:25
  "Chcemy mieć w Polsce... oświadczyła kandydatka PiS na premiera Beata Szydło" Wszyscy politycy CHCĄ, tyle, że jak ktoś ma pomysł jak swoje chęci przekształcić w rzeczywistość to nie idzie do polskiej polityki - tam dominują ci którzy tylko uczą jak to zrobić (jak by policzyć ludzi z wykształceniem nauczycielskim i quasi nauczycielskim wśród polityków i to zarówno krajowych jak i samorządowych to wyjdzie 50 %) . Pani Szydło, Kopacz mogą różne legendy opowiadać - jeśli całe życie brało się pensje od państwa (lekarzom, bo taki zawód chyba Pani Premier wykonywała też płaci państwo). Jakby bez wsparcia zbudowały mikro firmę i przetrwały na rynku 2 lata to by coś wiedziały - a tak wszyscy politycy jedynie CHCĄ. Niestety jeśli oczekujemy zdrowego otoczenia, to polityki wokół powinno być jak najmniej.
 • kibic 2015-08-21 14:46:06
  A do Mielca też pani zajrzy? I tam też pani powie że to piękny polski zakład z polską myślą produkcyjną? A jak tam u AW z płaceniem podatków w Polsce? A jak tam u AW z remontami śmigłowców dla MON, no bo chyba są one robione sprawnie, po dobrej cenie i bez opóźnień...jak ja bym chciał Polski normalnej bez błazenady i populizmu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA