REKLAMA

Szydło: Chcemy uszczelnienia VAT, to da nowe wpływy do budżetu

  • Autor: PAP/GP
  • 24 listopada 2015 16:20
Szydło: Chcemy uszczelnienia VAT, to da nowe wpływy do budżetu Premier Beata Szydło na pierwszym roboczym posiedzeniu jej rządu (fot. twitter.com)

Beata Szydło odniosła się do sytuacji budżetu państwa, który pozostawiła jej Ewa Kopacz i jej rząd.

- Rząd zamierza doprowadzić do tego, by w budżecie pojawiały się sukcesywnie dochody z nowych źródeł, w tym z podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, podatku bankowego i uszczelnienia systemu VAT - powiedziała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Premier zapewniała, że wykorzysta całą kadencję na realizację planów jakie Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało w kampanii wyborczej.

Zmiany w budżecie na rok 2016

- Mamy plan na cztery lata rządów, w związku z tym założyliśmy, że pewne rzeczy realizujemy w roku 2016, natomiast pozostałe zadania będziemy realizować w miarę możliwości potem - powiedziała szefowa rządu na konferencji prasowej. - Proszę pamiętać, że przejmujemy budżet po poprzednikach. Będziemy musieli go nieco skorygować, ale obracamy się w takiej, a nie innej rzeczywistości finansowej - dodała szefowa rządu RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA