REKLAMA

Szydło o górnictwie: Nie będzie prywatyzacji - będzie restrukturyzacja i optymalizacja

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl (Dariusz Ciepiela)
  • 19 listopada 2015 10:37
Szydło o górnictwie: Nie będzie prywatyzacji - będzie restrukturyzacja i optymalizacja Rząd będzie prowadził działania optymalizacyjne i restrukturyzacyjne (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

- Nie podejmujemy inicjatyw prywatyzacyjnych sektora górniczego - powiedziała premier Beata Szydło w trakcie dyskusji w Sejmie. Zapowiedziała jednak restrukturyzację i optymalizację w górnictwie.

Odpowiadając na pytania posłów, Beata Szydło powiedziała, że "polskie górnictwo potrzebuje dziś pomocy, a Śląsk potrzebuje rzeczywistego, realizowanego planu". Potwierdziła deklarację ze swojego exposé, że chce, aby Górny Śląsk był gospodarczym centrum Polski.

Odpowiadając na pytania posłów, jak będzie przeprowadzana restrukturyzacja górnictwa, powiedziała, że rząd będzie prowadził działania optymalizacyjne i restrukturyzacyjne.

- Najpierw zostanie przeprowadzony audyt sektora i spółek. Następnym krokiem będzie wspólne ze stroną społeczną, wyznaczanie kierunków restrukturyzacji branży. Najistotniejszym problemem jest zapewnienie bieżącej, krótkoterminowej płynności spółek sektora górniczego, w tym głównie największego podmiotu polskiego sektora węgla kamiennego, czyli Kompanii Węglowej - mówiła Beata Szydło.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA