REKLAMA

Szydło: państwo musi być aktywne w promowaniu polskich przedsiębiorstw

  • Autor: PAP
  • 28 września 2015 14:29
Szydło: państwo musi być aktywne w promowaniu polskich przedsiębiorstw Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Państwo musi wspierać polskie przedsiębiorstwa, potrzebna jest aktywna dyplomacja gospodarcza - przekonywała wiceprezes PiS Beata Szydło w Stanisławie Górnym (woj. małopolskie).

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera odwiedziła w poniedziałek zakład obuwniczy i rozmawiała z rzemieślnikami z Cechu Rzemiosł.

"Niewielkie firmy rodzinne bardzo często tworzą miejsca pracy, nie tylko dla członków rodziny, ale i sąsiadów. To są zakłady, które dają prace wielu ludziom, powodują, że do budżetów gmin wpływają określone środki z podatków, budują polskie PKB" - podkreśliła Szydło.

Według niej, "bardzo głośno trzeba upominać się o polskich przedsiębiorców i rzemieślników". "Państwo ma obowiązek tworzenia klimatu i możliwości, dawania szans konkurowania im na rynkach światowych" - mówiła wiceszefowa PiS.

Jak zaznaczyła, "potrzebna jest aktywna dyplomacja gospodarcza", bo "państwo musi robić wszystko, by wspierać polską produkcję, wspierać polskich przedsiębiorców".

15 proc. CIT

Przypomniała, że Prawo i Sprawiedliwość proponuje w swoim programie m.in. 15 proc. podatek CIT dla przedsiębiorców.

Szydło pytana była także o wypowiedź polityków partii KORWIN Janusza Korwin-Mikkego i Przemysława Wiplera. Politycy zwracali uwagę, że w kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda złożył dwie obietnice, w tym obniżenia wieku emerytalnego i podniesienie kwoty wolnej od podatku.

"Cofnięcie reformy emerytalnej, tę obietnicę prezydent spełnił. Nie złożył jednak bardzo prostej, technicznej ustawy podnoszącej kwotę wolną z obecnych ponad 3 tys. zł do 8 tys. zł" - mówił Wipler. "To jest ustawa bardzo konkretna, bardzo realnie sprawdzająca, czy to co mówił pan Andrzej Duda w kampanii prezydenckiej, czy to co teraz opowiada Beata Szydło, czy na to będą pieniądze i czy oni naprawdę będą chcieli to robić" - powiedział Wipler.

Duda - nowa jakość

Szydło oceniła, że prezydent Duda "pokazuje nową jakość, jest politykiem odpowiedzialnym i wiarygodnym". "Wypełnia zobowiązania, które podjął w stosunku do obywateli w kampanii wyborczej. Jednym z tych zobowiązań było złożenie projektu ustawy, obniżającego wiek emerytalny i ten projekt został złożony. Będą przygotowane kolejne projekty, które prezydent zadeklarował, że będzie składał" - powiedziała wiceprezes PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Fu-Ture 2015-09-29 09:58:55
    Dla każdego coś miłego, a potem czarni przebierańcy z Watykanu przejmą władzę i będzie tylko o bozi, wraku samolotu i aborcji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA