REKLAMA

Szydło: przemysł chemiczny jedną z priorytetowych gałęzi gospodarki

 • Autor: PAP
 • 04 października 2015 17:35
Szydło: przemysł chemiczny jedną z priorytetowych gałęzi gospodarki Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zapewniała w niedzielę w Tarnowie, że przemysł chemiczny jest jedną z priorytetowych gałęzi gospodarki dla jej ugrupowania. Pytała premier Ewę Kopacz o plany budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

Szydło spotkała się z dziennikarzami przed siedzibą Grupy Azoty w Tarnowie. "To firma, która jest perełką polskiej gospodarki, firma, która musi być chroniona przez polskie państwo a państwo musi stwarzać warunki do jej rozwoju" - przekonywała.

Jak podkreśliła wiceprezes PiS, takie zakłady i firmy jak Azoty mają być motorem rozwoju Polski, a przemysł chemiczny - przemysłem strategicznym w programie PiS. "To jest plan PiS i zapewniam, że zrobimy wszystko, aby ta branża się rozwijała, a przede wszystkim rozwijała się polska gospodarka i przedsiębiorczość" - dodała.

Co z atomówką?

Szydło podczas konferencji prasowej pytała premier Ewę Kopacz o plany jej rządu związane z budową elektrowni jądrowej w naszym kraju. "Ze zdziwieniem wysłuchałam, jak pani Kopacz mówiła, że nie ma planów budowy elektrowni jądrowej w Polsce" - mówiła.

Dodała, że to rząd Donalda Tuska zdecydował o wszczęciu programu jądrowego, a z budżetu państwa zostały wydane na ten cel "ogromna ilość pieniędzy, setki milionów". "Dziś premier Kopacz mówi, że nie ma takich planów, więc trzeba zapytać na co i po co wydano takie pieniądze podatników. Na co wydano około 300 mln zł?" - pytała.

Pytana przez PAP o plany PiS związane z energetyką jądrową odpowiedziała, że jasnym dla niej jest, iż podstawą bezpieczeństwa energetycznego w Polsce jest i przez dług czas będzie węgiel. "Trzeba jednak rozmawiać o alternatywnych źródłach energii, o miksie energetycznym, to jest zapisane w programie PiS" - zastrzegła.

PiS za woj. środkowopomorskim

Na pytanie o plany PiS związane z utworzeniem województwa środkowopomorskiego w podobnych granicach, jak dawne woj. koszalińskie Szydło odparła, że powstanie takiego województwa jest zapisane w programie PiS, ale - zastrzegła - jego ostateczne powołanie będzie zależeć od woli mieszkańców.

"My mówimy bardzo jasno, że nie będziemy podejmować żadnych decyzji, jeśli nie są one zgodne z opinią mieszkańców (). Państwo powinno służyć obywatelom, jeśli zwracają się z jakimś ważnym tematem to trzeba się wsłuchiwać" - dodała.

W Tarnowie wiceprezes PiS uczestniczyła w prezentacji kandydatów PiS do Sejmu w tym okręgu. Numerem jeden na liście PiS w okręgu nr 15 obejmującym Tarnów i powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki jest poseł Włodzimierz Bernacki, a kolejne miejsca zajmują parlamentarzyści: Michał Wojtkiewicz, Urszula Rusecka oraz Józef Rojek (Solidarna Polska).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • scoti 2015-10-05 19:25:51
  Panoptikum . Odkrywcza kobieta. Chyba chemia ją zżera.
 • kibic 2015-10-05 09:59:06
  Do chemik: to mnie poducz, ale mam dziwne wrażenie że tak jak brak ci kultury osobistej tak również nie masz pojęcia o zarządzaniu. A jak się kogoś krytykuje to należy wskazać co się nie podoba, co jest niezgodne z prawdą albo podać wskaźniki ekonomiczne. Hejtowanie nie robi na mnie żadnego wrażenia.
 • chemikos 2015-10-05 09:12:15
  Dno !!! Czy trzeba być p. Szydło, aby odkrywczo stwierdzić, ż: ..."przemysł chemiczny jedną z priorytetowych gałęzi gospodarki". Tylko takie komunały ta pani potrafi bełkotać !!! Nie usłyszałem natomiast NIGDY, co zrobi i jak zrobi aby nie tylko w tej branży było jeszcze lepiej...
 • Ziuta 2015-10-05 06:40:31
  nie mogę patrzeć na tę babę i słuchać jej męczeńskiego głosu...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • chemik 2015-10-04 22:08:59
  Do kibic: nie masz zielonego pojecia o pracy w chemi siedzisz na tylku udajac ze pracujesz wiec nie zabieraj glosu w temacie ktorego nie ogarniasz pajacu
 • kibic 2015-10-04 18:47:37
  Ojejku, jejku...w tej kupie zgliszcz, ruinie i dykcie p.Szydło znalazła perełkę i o dziwo to wstrętne peło tej perełki nie zniszczyło! Zdaje się że nawet zbudowało bardzo silną grupę chemiczną. Po co bajdurzyć głupoty, po co grać nastrojami społecznymi, nie lepiej chociaż raz w spokoju podyskutować merytorycznie z tzw. przeciwnikami politycznymi? Więcej normalności a mniej czarnego PR?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA