REKLAMA

Szydło: Żadnych zmian w podatkach nie będzie

  • Autor: PAP/AT
  • 23 grudnia 2016 11:01
Szydło: Żadnych zmian w podatkach nie będzie Zależy nam na szybkim rozwoju gospodarczym - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

• W 2017 roku nie będzie żadnych zmian w systemie podatkowym - zapowiedział premier Beata Szydło zapowiedziała.
• Uznaliśmy, że w tym momencie nie będziemy go wprowadzać, przede wszystkim ze względu na przedsiębiorców - wyjaśniła.
• Prowadzone będą za to zmiany nad jego uszczelnieniem - dodała.

"W przyszłym roku żadnych zmian w podatkach nie będzie. W 2017 roku system podatkowy będzie funkcjonował na tych samych zasadach jak do tej pory. Oczywiście będziemy nadal pracować nad uszczelnieniem systemu podatkowego. Efekty są widoczne już w tegorocznym budżecie. Mamy wyższe dochody niż w ubiegłym roku o ponad 17 miliardów złotych. Część zmian będzie wchodziła po Nowym Roku, ale nie dotyczą zmiany systemu podatkowego, tylko jego uszczelnienia" - powiedziała premier Szydło.

Premier tłumaczy też, dlaczego rząd wycofał się z wprowadzenia jednolitego podatku.

"Zapowiedziałam, że do końca roku powiemy ostatecznie, czy te analizy, które prowadziliśmy, jeżeli chodzi o jednolity podatek, skłonią nas do jego przyjęcia, czy nie. Po bardzo wnikliwym przeanalizowaniu sprawy uznaliśmy, że w tym momencie nie będziemy go wprowadzać, przede wszystkim ze względu na przedsiębiorców. W momencie, w którym zależy nam na szybkim rozwoju gospodarczym, w którym program odpowiedzialnego rozwoju jest priorytetem, musimy stworzyć maksymalnie korzystne warunki inwestowania. Uznaliśmy, że jednolita danina tego warunku do końca nie spełnia" - podkreśliła.

"Zmiany w systemie podatkowym w Polsce, które miałyby być wprowadzone, muszą mieć wymiar prospołeczny, ale i też proinwestycyjny dla przedsiębiorców" - dodała.

Czytaj też: Premier wyjawia plany rządu na 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA