REKLAMA

Szymański: Rząd chce by komunikacja z przemysłem w sprawie polityki klimatycznej była jak najlepsza

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 08 stycznia 2016 11:25
Szymański: Rząd chce by komunikacja z przemysłem w sprawie polityki klimatycznej była jak najlepsza Utrzymywaniu dobrego kontaktu mają służyć spotkania przedstawicieli rządu i przemysłu poświęcone konkretnym problemom i wyzwaniom (Konrad Szymański, fot.PTWP/Tomasz Wawer)

Rząd będzie utrzymywał dobry kontakt z przemysłem, aby mieć dobrą wiedzę co do tego, jakie są potrzeby regulacyjne polskiej gospodarki. Sprawę polityki energetycznej UE można uznać za najpoważniejszy aspekt relacji gospodarczych polsko-unijnych w tym roku – mówi Konrad Szymański, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

- Rząd jest zainteresowany permanentnym utrzymaniem dobrego kontaktu z przemysłem, w szczególności jeśli mówimy o takich obszarach regulacji unijnej, które mają absolutnie kluczowe znaczenie dla konkurencyjności gospodarki – mówi Konrad Szymański, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Utrzymywaniu dobrego kontaktu mają służyć spotkania przedstawicieli rządu i przemysłu poświęcone konkretnym problemom i wyzwaniom. Jedno z pierwszych takich spotkań odbyło się 8 grudnia w Warszawie.

- To spotkanie poświęcone było bardzo konkretnym zagadnieniom związanym z reformą polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Jego celem jest ukształtowanie możliwie szerokiego konsensusu w Polsce co do tego w jaki sposób i jakie postulaty zgłaszać na poziomie unijnym w tym obszarze. Chcemy aby komunikacja pomiędzy przemysłem a rządem w tej sprawie była jak najlepsza – wyjaśnia Konrad Szymański.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA