REKLAMA

Szyszko: Polska będzie dążyła do globalnego porozumienia klimatycznego

  • Autor: PAP/AT
  • 25 listopada 2015 13:08
Szyszko: Polska będzie dążyła do globalnego porozumienia klimatycznego - Polityka klimatyczna jest ważna, trzeba dokonać porozumienia na szczeblu światowym jak najszybciej - mówi Szyszko (Jan Szyszko, fot.facebook.com/prof.JanSzyszko)

- Stanowisko Polski na szczyt klimatyczny ONZ COP 21 w Paryżu jest opracowane. Będziemy dążyć w kierunku nowego globalnego porozumienia klimatycznego krajów ONZ - poinformował minister środowiska Jan Szyszko.

Szyszko poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji środowiska, że stanowisko Polski na szczyt klimatyczny ONZ COP 21 w Paryżu jest opracowane. "Stanowisko negocjacyjne jest generalnie w tym kierunku, że Polska to kraj ogromnego sukcesu, Polska to kraj, który uważa, że polityka klimatyczna jest ważna, że trzeba dokonać porozumienia na szczeblu światowym jak najszybciej, z uwzględnieniem interesów państw rozwijających się i rozwiniętych, gdyż sprawa jest niezwykle istotna. Polska jest wzorem pod tym względem" - zaznaczył.

"Będziemy szli w kierunku nowego porozumienia, sprawiedliwego dla wszystkich państw świata, zgodnie z procedurami ONZ-owskimi, a głównym naszym celem jest zrównoważony rozwój, a nie promocja tylko i wyłącznie małego segmentu (UE - red.), gdyż to jest niezrozumiałe dla społeczności światowej" - podkreślił minister środowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA