REKLAMA

Szyszko przedstawił plany Ministerstwa Środowiska. Co będzie priorytetem?

  • Autor: AT
  • 29 grudnia 2015 08:59
Szyszko przedstawił plany Ministerstwa Środowiska. Co będzie priorytetem? - Trzeba ponownie postawić na rozwój gospodarczy z poszanowaniem ojczystej przyrody i polskiego krajobrazu - powiedział Szyszko (fot.mos.gov.pl)

- Jednym z najważniejszych zadań stojących przed Ministerstwem Środowiska jest zrównoważony rozwój - powiedział minister środowiska Jan Szyszko podczas konferencji prasowej, na której przedstawił plany swojego resortu na najbliższe lata.

Priorytety ministra w obszarze środowiska są zbieżne z programem Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie.

- Jednym z najważniejszych zadań stojących przed Ministerstwem Środowiska jest zrównoważony rozwój. Trzeba ponownie postawić na rozwój gospodarczy z poszanowaniem ojczystej przyrody i polskiego krajobrazu. Budowa innowacyjnej gospodarki z zachowaniem zasobów przyrodniczych jest wymogiem nowoczesnej polityki – powiedział minister Szyszko podczas konferencji prasowej.

Minister podziękował także Polakom za zebranie 3 milionów podpisów w obronie polskich lasów i ziemi. W tym kontekście poinformował, że trwają prace legislacyjne, których celem jest ochrona ziemi leśnej przed niekontrolowaną wyprzedażą, tak aby nadal służyła ona polskiemu społeczeństwu.

Szyszko wskazał także na wagę edukacji ekologicznej. Zapowiedział ponadto, że kierowany przez niego urząd będzie dążył do tworzenia jasnego, przejrzystego prawa środowiskowego.

W trakcie konferencji minister podsumował także wyniki 21. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP21). Przypomniał, że Polska pojechała na szczyt jako kraj ogromnego dorobku w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Zawarte w Paryżu porozumienie okazało się sukcesem, a dzięki staraniom polskiej delegacji udało się do niego włączyć m.in. zapisy dotyczące pochłaniania CO2 przez lasy.

Zobacz szczegóły programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA