REKLAMA

Ta reforma jest kluczowym elementem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (KD)
  • 07 lutego 2018 06:59
Ta reforma jest kluczowym elementem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Piotr Müller w styczniu objął tekę wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego (fot. Facebook/Piotr Müller)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zapowiedziami, w lutym Sejm zajmie się Konstytucją dla Nauki.

Piotr Müller, który podczas styczniowej rekonstrukcji rządu objął tekę wiceministra nauki, przekonuje, że dokument zostanie przyjęty.

- Nie widzę większych zagrożeń dla kształtu ustawy. Natomiast oczywiste jest, że może ulec korektom - tak wiceminister odnosi się do słów premiera Morawickiego o konieczności wprowadzenia zmian w Ustawie 2.0.

Jak podkreśla, każda reforma wiąże się z dodatkowymi kosztami.

- Pamiętajmy, że w tym roku finansowanie nauki wzrosło o blisko miliard złotych. Z tych pieniędzy w części realizowane zostaną obietnice, które wynikają z ustawy. Ta część jest więc zabezpieczona. Myślę, że wszyscy w rządzie zdają sobie sprawę, że reforma jest kluczowym elementem realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - mówi Piotr Müller.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA