REKLAMA

Tchórzewski: Pierwszym wyzwaniem jest uporządkowanie sytuacji w górnictwie

  • Autor: PAP/AT
  • 25 listopada 2015 11:03
Tchórzewski: Pierwszym wyzwaniem jest uporządkowanie sytuacji w górnictwie - Jesteśmy w trakcie przygotowania tego stanowiska na szczyt klimatyczny ONZ COP 21 - poinformował Tchórzewski. (Krzysztof Tchórzewski, fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

- Musi istnieć "funkcjonalny związek" między węglem a energetyką i musi być on oparty na strategii długofalowej - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski

"Pierwszym wyzwaniem gospodarczym i politycznym jest dla mnie przygotowanie procesów, które mają uporządkować sytuację w górnictwie" - poinformował Tchórzewski.

Tchórzewski uczestniczył w środę (25 listopada) w branżowej konferencji energetycznej EuroPOWER. Jak potwierdził, jego nowy resort będzie nosił nazwę Ministerstwo Energii. W odniesieniu do związków między górnictwem a energetyką Tchórzewski powiedział, że musi istnieć "funkcjonalny związek" między węglem a energetyką i musi być on oparty na strategii długofalowej.

Minister odniósł się też do stanowiska Polski na zbliżający się szczyt klimatyczny ONZ COP 21 w Paryżu. Zaznaczył jednocześnie, że jesteśmy w trakcie przygotowania tego stanowiska, ale jego zdaniem Polska powinna przyjąć takie stanowisko, które "zapewni globalny wysiłek w zakresie redukcji emisji i zminimalizuje zjawisko tzw. ucieczki emisji". "Ta umowa jest sensowna jedynie wtedy, gdy obejmie główne gospodarki świata" - podkreślił minister energii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA