REKLAMA

Tchórzewski: Sytuacja w górnictwie bez wpływu na płynność firm energetycznych

  • Autor: PAP/JS
  • 25 listopada 2016 18:51
Tchórzewski: Sytuacja w górnictwie bez wpływu na płynność firm energetycznych Krzysztof Tchórzewski (fot.PTWP)

Sytuacja w górnictwie nie ma wpływu na płynność finansową spółek energetycznych - poinformował resort energii w komunikacie.

Komunikat ME został wysłany w reakcji na cytowaną przez media wypowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego w piątkowej porannej audycji radia "Wnet".

Na sugestię dziennikarza, że ewentualne straty kopalń po 2018 roku wpłyną negatywnie na płynność spółek energetycznych, minister energii Krzysztof Tchórzewski, odpowiedział: "Spółki energetyczne już nie będą wpłacały pieniędzy do kopalń. Na ich płynność sytuacja w górnictwie nie będzie miała wpływu".

Ministerstwo podało w komunikacie, że słowa te zostały wyrwane z kontekstu.

"Pytanie sugerowało, że energetyka dotuje górnictwo. Wypowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego z kolei miała na celu zwrócenie uwagi, że spółki energetyczne nie wpłacały i nie wpłacają środków finansowych na bieżącą działalności polskich kopalń. Objęły one jedynie udziały w powstałej 1 maja 2016 r. Polskiej Grupie Górniczej" - napisano w komunikacie.

"W związku z tym, również to, co dzieje się w górnictwie, nie ma żadnego wpływu na płynność finansową spółek energetycznych" - dodano w komunikacie ME.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA