REKLAMA

Tchórzewski: W najbliższych tygodniach powstanie nowy program dla górnictwa

 • wnp.pl
 • Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)
 • 16 listopada 2015 09:54
Tchórzewski: W najbliższych tygodniach powstanie nowy program dla górnictwa Problem inwestycji dotyczy nie tylko górnictwa, ale również energetyki (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

- W ostatnich latach w górnictwie nic nie robiono. Polskie kopalnie maja problemy, ale trudno by było inaczej, skoro od lat nie realizowano inwestycji, nie głębiono nowych szybów - stwierdził Krzysztof Tchórzewski, który ma stać na czele resortu energii.

Górnictwo oddziałuje na energetykę i całą polską gospodarkę oraz zapewnia bezpieczeństwo energetyczne kraju. To branża wymagająca odpowiedzialnego i długofalowego podejścia.

W trakcie najbliższych tygodni powinien powstać nowy program dla górnictwa. Nowe rozwiązania mają być wykuwane w drodze dialogu, między innymi z przedstawicielami strony społecznej.

- W ostatnich latach w górnictwie nic nie robiono - zaznacza Krzysztof Tchórzewski, który ma stać na czele resortu energii. Polskie kopalnie maja problemy, ale trudno by było inaczej, skoro od lat nie realizowano inwestycji, nie głębiono nowych szybów.

W funkcjonowaniu nowego resortu energii chodzi o realizację koncepcji wspólnego traktowania energetyki i kopalin, a zatem węgla, gazu i energii elektrycznej.

- Chodzi bowiem o zamknięty krwiobieg gospodarki, ważne będą inwestycje - powiedział Krzysztof Tchórzewski. - Problem inwestycji dotyczy bowiem nie tylko górnictwa, ale również energetyki. Mowa tu jest o kapitałochłonnych dziedzinach przemysłu, wymagających dużych środków. Trzeba umożliwić Polakom zwiększanie zużycia energii elektrycznej, co będzie miało miejsce, kiedy będziemy się rozwijać. Chodzi o to, by przynajmniej podwoiło się zużycie energii elektrycznej w polskich gospodarstwach rodzinnych, gdyż będzie to świadczyć o rozwoju i podnoszeniu poziomu życia - podkreślił Krzysztof Tchórzewski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • DAN 2015-11-16 13:28:55
  Ciekawe jaki upust na węglu mają DILERZY skoro dobrego węgla na rynku brakuje i śmiało można go sprzedać w detalu nie mylić z miałami flotami itp.Myślę że w końcu przyjdzie ktoś po rozum do głowy
 • kibic 2015-11-16 11:00:21
  W czasie kampanii wyborczej, pis miał pełne teczki programów, ustaw i wyliczanek. Teraz jak jest już po kampanii, nagle politycy pis obwieszczają światu że ich światłe, jasne i jedyne w swoi rodzaju koncepcje, dopiero się tworzą! Czy kogoś to zdziwiło?
 • LePetit 2015-11-16 10:54:58
  Jak na razie tylko bla bla bla! Barbarzyńska eksploatacja węgla oraz niewiedza polskiego rządu, korupcja, układy i interesy polityczne, kradzieże, niechęć porawy bytu górnika, Polaka, Śląska i Polski spowodowała i doprowadziła do obecnej sytuacji. Węgiel jest półproduktem który służy do produkcji produktów (gaz, ropa naftowa). Żaden z byłych "polityków" nie był tym zainteresowany. Zobaczymy, jak obecny rząd Polski sobie z tym poradzi i czy zrozumie sedno problemu polskiego górnictwa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA