REKLAMA

TNS: Blisko połowa Polaków uważa, że gospodarka kraju jest w kryzysie

  • Autor: PAP/MN
  • 21 grudnia 2016 11:11
TNS: Blisko połowa Polaków uważa, że gospodarka kraju jest w kryzysie Badanie przeprowadzono na grupie 1051 osób. (fot. pixabay.com)

• 49 proc. Polaków uważa, że gospodarka kraju jest w kryzysie - wynika z badania TNS Polska.
• Przy czym 40 proc. ankietowanych jest zdania, że jest to "lekki kryzys".
• 9 proc. uważa, że gospodarka naszego kraju znajduje się w stanie głębokiego kryzysu.

Przeciwnego zdania jest 40 proc. badanych. W ich ocenie polska gospodarka rozwija się. Zdaniem 37 proc. respondentów jest to jednak powolny rozwój. O dynamicznym rozwoju przekonane jest jedynie 3 proc. badanych.

"W grudniu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca nie odnotowano znaczących zmian w opinii społecznej na temat stanu polskiej gospodarki" - napisano.

41 proc. badanych uważa, że następne trzy lata nie przyniosą zmiany, jeśli chodzi o materialne warunki życia. 6 proc. nie ma jednoznacznego zdania na ten temat, a pozostali uważają, że w ciągu najbliższych trzech lat nastąpi zmiana warunków życia ludności. Z czego 27 proc. uważa, że warunki życia zmienią się na lepsze i podobny odsetek respondentów (26 proc.) uważa, że ulegną one pogorszeniu.

Badanie przeprowadzono w dn. 2-7 grudnia na grupie 1051 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
TNS

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PISomunista to nie ja 2016-12-21 13:26:22
    Do Ereal: Była zieloną wyspą ale 1 rok lewackich rządów PIS wystarczył aby firmy zaczęły przenosić działalność za granicę i aby zniechęcić normalnych inwestorów.
  • Ereal 2016-12-21 12:35:11
    Propaganda lewackich mediów odnosi skutek. Gdy za czasów PO Polska przeżywała apogeum kryzysu, te same media wmówiły tym samym Polakom, że Polska jest "zieloną wyspą".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA